Domácí péče o zuby, která pomůže vykouzlit zářivě bílý úsměv

Fotografie: Pixabay

Chcete mít zářivý úsměv jako herci v reklamě na zubní pastu? Krásné a čisté zuby nejsou jen pro krásný úsměv, ale také známkou zdravé ústní dutiny. Proto je vhodná pravidelná ústní hygiena dvakrát denně, používání dentální nitě a ústní vody, ale také čištění zubů pomocí přípravku na bělení.

Ale pozor, současné metody a různé soupravy mohou mít agresivní charakter a zubní sklovinu poškodit, současně jsou neskutečně drahé. Z těchto důvodů není nic lepšího než recept, který už používaly naše babičky na zdravé a bílé zuby. A co k tomu je potřeba? Pouze dvě složky: sůl a zázvor!

Bělení zubů bez chemikálií

Jak vybělit chrup a vyčistit dokonale ústní dutinu? Abyste zvrátili proces nevratného zežloutnutí zubů, je nutné používat některé složky, které pomohou vybělit zubní sklovinu. Zuby totiž přirozeně žloutnou po určitých potravinách nebo nápojích, jako je červené víno, káva nebo černý čaj. Po jiných potravinách naopak zůstávají na zubech nevzhledné skvrny. A jaké přírodní produkty si s tím poradí? Právě obyčejná kuchyňská sůl a zázvor! Zcela bez chemikálií, navíc je příprava pasty nadmíru snadná.

Snadný recept na přípravu

Tímto receptem ušetříte tisíce, které byste jinak investovali do zubních past a přípravků s bělícími účinky pro vaši stomatologickou péči. Připravte si skleněnou misku, do misky nastrouhejte najemno zázvor, zakapejte pár kapkami z bio citronu a přidejte sůl, mícháním vytvořte pastu, kterou aplikujte jednou týdně při čištění zubů. Budete překvapeni bělící silou této zázračné, a hlavně přírodní pasty.

Zázvor zmírňuje bolest a záněty zubů

Zázvor má podle íránských vědců prokazatelné protizánětlivé účinky, které se připodobňují účinkům ibuprofenu, proto je jeho použití vhodné ve stomatologii při bolestech a zánětech zubů a dásní. Zázvor je také silný antioxidant a dokonale pomůže vyčistit zubní dutinu od různých patogenů.

Sůl zlikviduje infekce a bakterie

Obyčejná sůl je neobyčejným zabijákem různých infekcí a bakterií, proto je častou přísadou v lidovém léčitelství. Kloktání slanou vodou se doporučuje nejen při bolestech v krku, ale také pro vyčištění ústní dutiny a odstranění mikrobů, infekcí a utužení živé tkáně a narušených dásní. V minulosti byla také často používaná jako dezinfekční prostředek ran, dokáže hojit i malé oděrky v dutině ústní.

Kapka citronu pro zářivou bělost

Citron se zase odjakživa používá v lidovém léčitelství při odstraňování tmavých skvrn na kůži, ale stejnou službu odvede také ve stomatologii při péči o zuby. Citrony totiž obsahují kyselinu citronovou, která má antioxidační a bělící účinky a pomůže odstranit skvrny také na zubní sklovině, po několika aplikacích vybělí zežloutlé zuby. Dr. Oz zdůrazňuje terapeutické vlastnosti citronové šťávy v zubní péči, ale poukazuje na fakt, že je nutné používat pouze pár kapek. Při nadměrném použití by totiž mohlo dojít k poškození zubní skloviny.

Podpořte bělost i dalšími potravinami

Jasný úsměv můžete mít i díky dalším běžným potravinám nebo přípravkům. Velmi módní a účinné je podle dr. Stevena Lina aktivní uhlí, které redukuje úroveň plaku a tím brání vzniku nejen paradontózy, ale také odstraňuje zápach linoucí se z úst a napomáhá bělení zubní skloviny.

Dalším zázrakem pro zuby je jedlá soda, která by měla být věrným spojencem při hygienické rutině. Podle studie vědců z University of Indiana ve Spojených státech, který publikovali v Journal of Clinical Dentistry, je jedlá soda ryze přírodní produkt, který dokáže vybělit zuby v rekordním čase. Je však nutné používat přípravků s jedlou sodou s mírou, aby nedošlo k poškození zubní skloviny.

A jak snížit přirozenou cestou zubní plak v ústní dutině? Rozhodně použitím kokosového oleje, protože podle různých studií má vynikající antibakteriální účinky.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]