Konec problémů s opary. Přírodní metody je vyřeší za vás

Fotografie: Depositphotos

Opar na ústech je nepříjemný problém, který vám dokáže snadno pokazit náladu. Zbavte se ho pomocí těchto osvědčených způsobů.

Opary na ústech patří mezi nejnepříjemnější virové infekce vůbec. Nejenže totiž bývají zpravidla velmi bolestivé, ale také se podepisují na vzhledu vašeho obličeje. Ačkoliv se může zdát náročné, nebo spíše nemožné se jich zbavit, existuje několik přírodních prostředků, které vám pomohou urychlit jejich léčbu a dopřejí vám úlevy již během prvního použití. Více prozradila lékařka Jenneh Rishe.

Živočišné mléko

Živočišné mléko patří mezi nejúčinnější prostředky, které vám pomohou odstranit opar během pouhého jednoho dne. Aplikace je přitom naprosto jednoduchá – stačí do něj namočit vatový tampon a ten přiložit přímo na postižené místo. Poté nechte mléko přirozeným způsobem zaschnout a pro získání těch nejlepších výsledků postup opakujte každé 2-3 hodiny.

Pasta z lékořice

Lékořice vám pomůže s odstraněním oparu především díky svému obsahu užitečných antioxidantů, díky kterým disponuje antivirovými a antibakteriálními účinky. Rostlinu zakupte v obchodě v její přirozené podobě, rozemelte ji na prášek a poté smíchejte s trochou teplé vody. Vzniklou pastu poté naneste přímo na opar (nejlépe před spaním).

Blahodárný česnek

O česneku je známo, že se jedná o jedná o jedno z nejúčinnějších přírodních prostředků vůbec. Disponuje totiž silnými antioxidanty, díky kterým přináší protizánětlivé, antivirové, antibakteriální a mnohé další účinky. Aby vám pomohl s odstraněním oparu, prolisujte jeden jeho stroužek a směs naneste přímo na postižené místo. Pro získání těch nejlepších výsledků tuto metodu aplikujte ráno po probuzení nebo večer před spaním.

Esenciální olej z máty

Esenciální olej z máty je skvělý prostředek, který vám pomůže díky svým protizánětlivým účinkům odstranit téměř každé kožní onemocnění. Abyste se zbavili nepříjemného oparu, jednoduše jej naneste přímo na postižené místo a nechte jej působit do doby, než sám od sebe zaschne. Účinky pocítíte téměř ihned.

Fotografie: Pixabay

Rostlina aloe vera

Rostlina Aloe Vera patří mezi nejoblíbenější přírodní léčiva, která skvěle tlumí příznaky téměř každého kožního onemocnění. Abyste však zcela využili její potenciál, zakupte si v obchodě celý list, ten zbavte okolní kůry a lžičkou vyjměte veškerou dužinu. Tu naneste každé 2-3 hodiny přímo na opar a nechte ji přirozeným způsobem zaschnout.

Kostka ledu

S úlevou od nepříjemného oparu vám může pomoci i něco tak obyčejného, jako je kostka ledu. Tento způsob léčby je však nejvhodnější aplikovat v momentě, kdy pociťujete, že puchýř teprve začíná vystupovat z vašich úst – v takovém případě jej stačí příložit každé 2-3 hodiny přímo na postižené místo.

Zdroj: Healthline