Na opar zapomenete do 6 minut s tímto domácím přípravkem, který nemá konkurenci ani mezi komerčními léky

Fotografie: Vanished user fijtji34toksdcknqrjn54yoimascj / Public domain

Opar v okolí úst může být velmi bolestivý a nevzhledný. Pokud se s ním potýkáte i vy, můžete vyzkoušet tyto přírodní ingredience, které ho pomohou odstranit.

Opary jsou velmi častým problémem, který vám dokáže snadno znepříjemnit každodenní život – a to ať už bolestí, tak i svým vzhledem. Pokud se s ním potýkáte i vy, nemusíte ihned používat drahé komerční prostředky plné chemikálií pro jeho odstranění. Skvěle vám dokážou pomoci jednoduché přírodní ingredience, které působí zcela přirozeně a pomohou vám mnohem účinněji, říká doktorka Dominique Fontaine.

Lysin

Lidské tělo potřebuje lysin k produkci enzymů a protilátek bojujících proti infekci – u lidí s nižšími hladinami této látky je proto mnohem pravděpodobnější, že se u nich vyvine virová infekce. Pokud tedy máte pocit, že se brzy objeví opar (například zaznamenáte charakteristické svědění), nebo když jste nemocní či ve velkém stresu, zkuste si dát doplněk stravy s 1 000 mg lysinu. Ten vytvoří nevhodné prostředí pro propuknutí HSV-1 , v důsledku čehož se doba trvání vyrážky může zkrátit až o dvě třetiny.

Jablečný ocet

Herpetické vezikuly byste měli léčit co nejdříve, protože otevřené léze obsahují infekční tekutinu HSV-1. Abyste se však snadno ochránili před potenciálními problémy, stačí namočit vatový tampon do jablečného octa a přiložit ho přímo na postižené místo. Vyrážka tak rychleji vyschne a začne se hojit. Tato metoda vám dokáže pomoci odstranit nepříjemný výrůstek již za tři až pět dní.

Propolis a zinek

Propolis je produktem včel, která pomáhá zabíjet mikroby, má protizánětlivé, antivirové, antiseptické a antibiotické vlastnosti. Podle nedávné studie provedené na univerzitě v Heidelbergu v Německu je tato jedinečná látka účinná i při místní aplikaci na opary – stačí ji 2krát denně vetřít přímo do postiženého místa. Pomoci vám dokáže také doplněk stravy se zinkem, který účinně snižuje závažnost a trvání bolestivých příznaků.

Kožní problémy jasně a přehledně: Lupénka a dermatitida se projevují svěděním i zarudnutím

opar pusa
Fotografie: Pixabay

Kořen lékořice

Kořen lékořice je skvělý antivirový doplněk, který snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu a pomáhá snižovat záchvaty. Stejně tak však obsahuje látku zvanou glycyrrhizin, jež snižuje bolest a podporuje rychlejší hojení. Během výskytu oparu proto stačí třikrát denně vypít šálek teplé vody s 15–20 kapkami tinktury kořene lékořice a problémy budou rychle pryč. Je však třeba poznamenat, že příliš časté užívání tohoto produktu může vést ke zvýšení krevního tlaku.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]