Pohodlné zpevnění paží z domova a v jakémkoliv věku. Mezi účinné cviky patří i kliky a andílek

Fotografie: Depositphotos

Chcete-li posílit svaly na pažích, je potřeba zvolit vhodný tréninkový plán. Zkuste cviky bez závaží, které jsou vhodné jak pro pokročilé, tak i začátečníky.

Ruce jsou pro mnohé lidi problémovou partií. Snažíte se dodržovat stravu, cvičit, ale pokroky žádné. Pokud hledáte tréninkový plán pro vytvarování horní části těla, který můžete provozovat kdykoli a kdekoli bez potřebného vybavení, zkuste několik vhodných cviků pro paže bez činek, říká doktor Micky Lal. Spolehlivě pomou lidem všech věkových kategorií.

Menší riziko zranění

Zvláště jste-li začátečníci, je pro vás lepší cvičit bez závaží. Nevystavujete se tak možnému zranění. Pro pokročilé je to zase způsob, jak rozvíjet nové pohyby bez komplikací s dalším vybavením. Než však začnete protahovat svaly svých paží, je důležité se ujistit, že dokážete mít pod kontrolou střed svého těla, ten je základem nejen pro různá cvičení, ale i každodenní činnosti, zmiňuje Healthline.

Břišní svaly a postavení hrudníku a pánve, to všechno přispívá k úspěšnému a účinnému cvičení pro posílení všech končetin. Certifikovaný lektor jógy Micky Lal radí několik cviků pro posílení paží bez použití závaží. Jsou velice jednoduché a jsou vhodné jak pro pokročilé, tak i začátečníky. Máte-li však nějaká zdravotní omezení, před začátkem tréninkového plánu se poraďte se svým lékařem.

Bolest sedacího nervu ustoupí díky domácím cvikům. Pomůže i protažení pasu a stahování kolen

Cviky pro posílení paží bez závaží

Následující cviky se zaměřují na různé části horních končetin. Jak totiž zmiňuje odbornice Peggy Pletcher, nikdy nelze posilovat jen jednu konkrétní partii. Některá z těchto cvičení tedy mohou zahrnovat více svalových skupin, včetně středu vašeho těla. Při provádění cvičení vždy myslete na aktivní stahování svalů, to zvýší jejich aktivaci a pomůže zlepšit kvalitu tréninku, radí Micky Lal.

svaly na pažích
Fotografie: Freepik
  • kroužení pažemi v ramenou;
  • zvedání paží před sebe do výšky ramen;
  • upažování do výšky ramen;
  • andílek (musíte být opření zády o stěnu a pomalu zvedat paže nad hlavu);
  • pozice psa hlavou dolů (z pozice psa přejděte do polohy prkna);
  • kliky;
  • prkno s dotekem o rameno (zaujměte pozici prkna a střídavě každou rukou klepněte o protilehlé rameno);
  • posílení tricepsů o židli (dřepy s opřenými dlaněmi o židli za zády).

Tyto cviky jsou ideální především z toho důvodu, že je můžete provádět kdykoli a kdekoli, doma i v práci. Na ZdravémStravování jsme vám přinesli také tipy na domácí cviky na zpevnění zadku a nohou, takže můžete vyzkoušet také je.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]