Domácí léčba kopřivky zabere 5 minut, ale musí být podchycena od 1. pupínku. Lékaři radí snadnou metodu

Fotografie: Freepik

Kopřivka jsou červené svědivé pupínky, které dokážou pěkně znepříjemnit den i noc kvůli nepříjemnému svědění. Zbavte se vyrážky co nejrychleji přírodními metodami.

Kopřivka je svědivá vyrážka vyznačující se růžovými až zarudlými pupínky na pokožce. Tak jak rychle přijde, často i odezní, zpravidla je totiž známkou alergické reakce na okolní prostředí, popřípadě na něco, co jste zrovna snědli. Někdy se může stát, že je důsledkem některých běžných zdravotních problémů. Ačkoli není nijak nebezpečná, rozhodně je velice nepříjemná. Z toho důvodu je dobré vědět, jak co nejrychleji zmírnit svědění, říká doktorka Debra Sullivan.

Pro začátek zkuste ledové obklady

Jak je dobře známo, chlad zužuje krevní cévy, což by v tomto případě mohlo být efektivní řešení. Než začnete experimentovat s různými přírodními léky a metodami, zkuste starý dobrý studený obklad. Mohl by postačit k potlačení příznaků kopřivky. Stačí vám jen čistý ručník nebo utěrka a ledová voda.

Jedlá soda nikdy nezklame

Jedlá soda se vyskytuje snad ve všech domácnostech, ať už kvůli vaření, nebo například kvůli úklidu. Je to hotový zázrak a u léčby některých zdravotních potíží tomu není jinak. Vytvořte si hustou pastu z jedlé sody (pokud sodu nemáte po ruce, zkuste kypřicí prášek do pečiva) a vody a aplikujte ji na postižená místa na pokožce. Nechte ji zaschnout a poté ji smyjte studenou vodou.

4 vážná onemocnění, která se jako první projevují neobvyklými změnami kůže

Naložte se do ovesné koupele

Jedinci trpící ekzémem by vám mohli vyprávět, jak skvěle ovesná koupel funguje na různé typy vyrážek, včetně kopřivky. Připravte si 1 hrnek ovesných vloček do koupele se studenou vodou a ponořte se. Pokud se u vás kopřivka objevila jen na několika málo místech, není potřeba ponořit do vody celé tělo. Studená voda je v tomto případě nutná, protože stahuje krevní cévy, horká voda by mohla příznaky kopřivky jen zhoršit.

svědění na ruce
Fotografie: Freepik

Zásadité hořčíkové mléko

Hořčíkové mléko je velice zásadité, což je přesně to, co potřebujete pro léčbu kopřivky, popřípadě jiného druhu vyrážky. Skvěle slouží k odstranění svědivých pupínků. Naneste ho na postižná místa na těle a opět nechte zaschnout. Poté ho smyjte studenou vodou.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]