Domácí bělení zubů: Vyzkoušejte přírodní poklad pro zářivě bílé zuby. Funguje téměř okamžitě

Fotografie: Depositphotos

Jste spokojeni se svým vzhledem, ale zažloutlé zuby jsou výrazným kazem na vaší kráse? Po použití přírodní pasty z exotického koření a kokosového oleje budete mít pro problému.

Prohlížíte se v zrcadle – účes v pořádku, oblečení čisté, sladěné, popřípadě líčení dokonalé, usmějete se na sebe, jak jste spokojení se svým zevnějškem, a najednou vás veškerá radost opustí. Zažloutlé nebo šedivé zuby kazí váš perfektní vzhled. Ačkoli si zuby můžete čistit pravidelně, někdy je potřeba trochu více, abyste mohli své okolí oslňovat zářivým úsměvem. Někdy nejlepší řešení nalezneme v přírodě, říká doktorka Christine Frank.

Proč zuby žloutnou nebo šediví

Zub je složen z kořene a korunky. Tu tvoří tři vrstvy, a sice zubní sklovina, dentin a dřeňová komora. Sklovina je vrchní vrstva zubu, která je z 97 % mineralizovaná. Přirozená barva zubů by tedy měla být slonovinově bílá. Není proto možné, aby zuby byly sněhově bílé, jak někteří chtějí. To by popíralo přírodu.

Zubní sklovina pak žloutne z několika důvodů. Hlavní z nich je především konzumace určitých jídel a nápojů. Čaj, káva, barevné potraviny, limonády a kyselá jídla zanechávají na povrchu zubů usazeniny a napadají sklovinu, což způsobuje žloutnutí. Pak je zde samozřejmě faktor kouření. Jste-li kuřáci, nikotin a dehet vaše zuby snadno obarví. Mezi další příčiny patří špatná ústní hygiena, užívání některých léků, nadbytek fluoru a genetický faktor.

Recept na přirozeně bílé zuby

Účinný recept na přirozené bělení zubů obsahuje pouze dvě suroviny, které mají své místo téměř v každé kuchyni. Jedná se o kurkumu a kokosový olej. Každá ingredience obsahuje množství zdravotních výhod, ale je možné ji využít i pro estetické účely.

  • 1 PL mleté kurkumy,
  • 1 PL kokosového oleje.

Nasypte kurkumu do malé misky, nejlépe skleněné, protože plastovou by vám obarvila do žluta. Přidejte tekutý kokosový olej a vytvořte pastu. Měla by být jednotná a hustá, aby dobře držela. Nechte ji chvíli stranou, aby ztuhla.

Použití pasty z kurkumy a kokosového oleje

Pořiďte si dva zubní kartáčky. Jeden pro užívání běžné zubní pasty a druhý pro směs z kurkumy a kokosového oleje. Čistěte si zuby přírodní pastou alespoň tři minuty. Nelekejte se, vaše zuby budou od kurkumy zažloutlé, ale jakmile je opláchnete, uvidíte první výsledky. Vypláchněte si ústa a zuby vyčistěte zubní pastou jako obvykle. Tak odstraníte další stopy exotického koření. Opakujte tuto operaci alespoň 3krát týdně, abyste dosáhli kýžených výsledků.

Fotografie: Pixabay

Výhody kurkumy a kokosového oleje

Je zvláštní používat exotické koření, které vše obarví do žluta, na bělení zubů, ale věřte, že kurkuma nabízí vaší ústní dutině spoustu výhod. Je silným antioxidantem a působí protizánětlivě. Má také výraznou bělicí sílu, ačkoli obsahuje kurkumin, molekulu zodpovědnou za žluté zbarvení koření.

Kokosový olej má široké antibakteriální spektrum, poráží několik tisíc bakterií přítomných v našich ústech. Je bohatý na kyselinu laurovou, látku, která dokáže účinně zabíjet bakterie a viry v ústní dutině. Jak vyplývá i z receptu, má silnou bělicí schopnost. V kombinaci s kurkumou tvoří tu nejefektivnější pastu pro bělení zubů.

Zdroj: Healthline