Pijeme teplou vodu: Proč, kdy a jak?

Teplou vodu si většina z vás spojí s čajem nebo kávou. Možná si každé ráno hrníček lahodného čaje či šálek ještě lahodnější kávy dopřejete i vy, ale na dodržování pitného režimu si vzpomenete až někdy k poledni. K zahnání žízně potom všichni s oblibou sáhnete po ledové vodě – ta je přeci na žízeň nejlepší! Jste si ale opravdu jistí, že tímto krokem neděláte chybu? My vám v dnešním článku přinášíme hned několik důvodů, proč se ráno vyhnout přísunu kofeinu v kávě a místo toho vypít teplou vodu. Necháte se dnešním článkem inspirovat ke změně vašich návyků?

 1. Lék proti bolesti

  Hledáte-li domácí a zcela přírodní lék na bolest, spolehněte se na teplou vodu. Budete-li ji pít pravidelně, snížíte tak možnost, že vás potrápí nepříjemná migréna nebo bolesti břicha pojící se s menstruací. Není žádným překvapením, že teplo má uklidňující účinky – prokrvuje a zároveň uvolňuje břišní svalstvo. 

 2. Povolejte teplou vodu pro boj se zácpou

  Zácpa je jistě nepříjemná věc, která dokáže zkomplikovat den každého z vás. Vede k ní nejen špatné stravování, ale i málo pohybu, drastické diety či stres nebo pitný režim. V důsledku toho se z vašich střev stanou doslova lenoši, kteří odmítnou spolupracovat a vás tak čeká nemilé trápení.

 3. Dieta na jedničku

  Dáte-li si teplou vodu po ránu, dokonale si nastartujete metabolismus. Chcete zhubnout? Pak nevíme, nad čím ještě váháte! Kopněte do sebe každé ráno sklenku vody a kila půjdou dolů jako po másle. A jak to funguje? Věřte, že velice jednoduše: teplá voda zvýší teplotu organismu, díky čemuž spálíte více kalorií.

 4. Pijte teplou vodu a zastavíte předčasné stárnutí

  Pro drtivou většinu žen je předčasné stárnutí nejhorší noční můrou. Naštěstí pro vás s tím ale můžete něco udělat a i v tomto případě je rada velice jednoduchá: teplá voda. Nejenže díky její pomoci pročistíte váš organismus, ale zároveň kožním buňkám zvýšíte jejich elasticitu.

 5. Zlepšení krevního oběhu

  Další bod k dobru pro teplou vodu! Ta vyplaví z vašeho těla toxiny, díky čemuž dojde k lepšímu prokrvení a vy již za několik dní uvidíte, že se s vámi něco děje – samozřejmě k lepšímu.

Fotografie publikována se svolením Suphakit73 FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]