Nerozlučné přátelství z nemocničních lůžek: 2 nemocné dívky společně čekaly na životní zápas

Fotografie: UNICEF Ukraine / Creative Commons / Attribution 2.0

Tyto dívky čekající na operaci srdečního svalu si vytvořily nerozlučné pouto. Během čekání na životní zápas si spolu hrají, smějí se a navzájem se podporují.

Dvě nemocné dívky si vytvořily zvláštní pouto během toho, co čekaly na velmi důležitou operaci srdečního svalu. Maddy Fleischacker přišla do dětské nemocnice, kde jí lékaři dříve diagnostikovali onemocnění srdce a potvrdili, že bude potřebovat transplantaci orgánu. Nedaleko od ní však čekala 21měsíční Rinken Braun, která se narodila s nemocným srdcem a byla taktéž odkázána na tu samou operaci. Dívky si byly zpočátku cizí, ale okolnosti a jejich společný boj z nich rychle udělaly nerozlučné kamarádky.

Nerozlučná dvojka

Zatímco dívky čekaly na operaci, začaly si spolu víc a víc hrát, malovat si a neustále se na sebe usmívaly. Po celou dobu tu byly jedna pro druhou a obě matky byly obzvlášť vděčné za toto zvláštní přátelství, které jim i jejich milovaným dcerám dodávalo sílu. Matka Emily Johnson Braun řekla: „Řekla bych, že dneska je Maddy pro mou dceru starší sestra. Vlastně si myslím, že to platí ode dne, kdy se potkaly.“ Takové spojení je podle lékařů velmi neobvyklé, a proto si ho rodiče dívek nesmírně cenní.

Přestože dívky nemohou opustit svůj pokoj, aniž by s sebou nosily plastové trubičky, naprosto díky sobě zapomněly na své potíže, a když je potřeba, jsou tu jedna pro druhou. Podle rodičů se vůbec nezdá, že by jim to vadilo, a navíc je Maddy vždy připravena pomoci rozmotat zamotané trubičky své mladší kamarádce – také jí prý ráda kreslí obrázky. Emily však přiznala, že ona i Miguella Fleischacker, matka Maddy, bojují s rozpolceností a ze všeho nejvíce doufají, že jejich dcery získají dárce, který by jim umožnil žít normální život.

Vzájemná podpora

Obě matky také řekly, že ať už některá z jejich dcer dostane nové srdce jako první, nebudou na sebe žárlit. Vědí totiž, že se obě holčičky dočkají svého zázraku, až přijde správný čas, a obě rodiny budou moci slavit společně. „Kdyby nás teď vyrušili a řekli nám, že Maddy dostane nové srdce, skákala bych radostí,“ dodala Emily. To se také nakonec stalo 15. srpna 2022, kdy šestiletá holčička podstoupila operaci. Nyní společně se svou matkou vyčkává na svou nejlepší kamarádku Rinken a nemůže se dočkat, až si spolu budou moci konečně zase hrát.

Zdroj: Twice

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]