Uklidněte plačící a nervozní dítě masírováním těchto 7 bodů

Reflexologie je více než tisíc let stará masáž, používaná v tradiční čínské medicíně k léčbě různých onemocnění. „Čínská reflexologie“ je starodávné umění, při kterém se využívá tlakových bodů na nohou, rukou, uších, které odpovídají různým částem těla. Tlakem na tyto body se stimuluje imunitní systém, zlepšuje krevní oběh, eliminujte napětí apod.

Číňané věří, že tím obnovují v těle rovnováhu jin a jang, podporují uzdravení a posilují tělo. Principy reflexologie patří k nejúčinnějším způsobům, jak pomoci uklidnit děti a snížit jejich stres, úzkost a nepohodlí. Děti jsou mnohem citlivější na reflexologii než dospělí, protože jsou mnohem citlivější na fyzický kontakt.

Když dítě pláče, okamžitě ho držíme, houpeme v náručí, hladíme mu záda nebo uděláme něco podobného pro jeho ztišení a pohodlí. Za účelem zklidnění dítěte a zmírnění jeho trápení (může ho bolet bříško či cokoliv jiného) podle čínské reflexologie, byste měli použít jemný tlak na určité body na jeho nožkách.

Hrudník

Aplikujte jemný tlak na horní část nohy, přímo nad vrcholkem oblouku. Tento bod pomáhá při kašli a zahlenění.

Hlava a zuby

Potíže s hlavou, zuby, infekcí uší a jiné bolesti způsobené otokem pomáhá zmírnit masírování prstíků.

Horní a spodní bříško

Oblast břicha je spojená s celým obloukem nohy, přičemž horní část břicha souvisí spíš s horní polovinou oblouku. Jedná se o pálení žáhy, problémy s trávením. Ovšem nadýmání a zácpa souvisí spíš s dolní části břicha a tudíž dolní části oblouku.

Pánev

Při potížích s touto oblastí těla masírujte dítku oblast paty. Nezapomínejte, že tlak na body by měl být jemný – jemnější, než u dospělého.

Nachlazení

Stlačováním středu špiček prstíků pomůžete dítěti ulevit při rýmě, nachlazení, dýchacích potížích spojených s nachlazením.

Solar Plexus

Jedná se o složitou sbírku nervů mezi žaludkem a plícemi. Chcete-li uklidnit tuto část, stiskněte body v horní části oblouku nohy.

Rady a tipy na závěr

  • Použijte mírný tlak

  • Je-li dítě nemocné, budou body o to více citlivé

  • Jestliže dítě nožkami uhýbá, znamená to, že mu to není příjemné a zkuste masáž provést jemněji a o něco později

  • Namasírujte déle než 5 až 10 minut

5 základních technik reflexologie nohou

Obrázek: healthyfoodhouse.com, pixabay.com