Matka si myslela, že se 9letá dcera píchla o cedulku na pyžamu. Doktoři jí sdělili mnohem horší diagnózu

Fotografie: Mariegriffiths / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Dívka si prošla peklem, když 2,5 měsíce trpěla vážnými příznaky, jejichž příčinu lékaři nedokázali určit. Nakonec se ukázala překvapivá pravda. Její matka nyní bije na poplach.

Noční můrou si prošla maminka se svou teprve 9letou dcerou, když se u dívky začaly projevovat vážné příznaky neznámého onemocnění. Několik návštěv nemocnice nepomohlo k diagnóze neznámého zdravotního stavu. Až později se ukázalo, co je ve skutečnosti příčinou. Nyní maminka bije na poplach a sdílí svůj příběh se všemi uživateli internetu.

Nenápadné štípnutí při převlékání

Adalynn McDowell, 9letá dívka, cítila při převlékání drobné štípnutí na paži. Myslela si, že se jen otřela o ostrou cedulku na pyžamu, proto šla v klidu spát. Druhý den odešla do školy jako obvykle a nic nenasvědčovalo tomu, že by měla nějaké zdravotní problémy. Ty se však dostavily kolem poledne, kdy se projevily první příznaky – extrémní bolest v ruce.

Do školy si pro dívku přijela Adalynnina maminka Jessica Calvillo a odjela s dcerou do nemocnice. Jak uvádí server People, lékaři nebyli schopni problém identifikovat. Matka s dcerou tedy odešly z pohotovosti s předepsanými antibiotiky a doufaly v úlevu od bolesti. Ta ovšem nepřišla a zdravotní stav dívky se začal zhoršovat.

Matka se nevzdávala

Jessica s Adalynn navštívily několik dalších nemocnic poté, do dívka nemohla spát, příznaky se zhoršovaly, všechno ji bolelo, a když se objevila i krev, matka neváhala a byla odhodlaná najít lékaře, který by dokázal s určitostí říct, co její dceru trápí, než bude pozdě. „Bojím se o své dítě, chtěla jsem, aby dceři někdo pomohl, ale měla jsem pocit, že se o nás nikdo nestará,“ uvedla zoufalá matka, jak píše web Webnuisy.

@jessica_.h3 Replying to @debslittlecorner ♬ Whatever It Takes – Imagine Dragons

Tyto 3 ryby jsou v Česku nesmírně oblíbené, přitom obsahují nebezpečné toxiny

Nakonec se ukázalo, co bylo skutečnou příčinou dívčina zdravotního stavu – kousnutí od koutníka jedovatého, pavouka, který se rád zdržuje v lidských obydlích na jihovýchodě a jihu USA a jeho jed ničí cévní stěny. Při převlékání tedy dívku neštípla cedulka, ale schovaný pavouk. Jessica sdílela utrpení své dcery, které trvalo dlouhých 76 dní, na své profilu na TikToku, kde chtěla varovat všechny, k nimž se její příběh dostane.

Drobný hmyz dokáže člověka pěkně potrápit, zvláště, když netuší, že je příčinou zdravotních problémů. O podobném případu jsme psali i na ZdravémStravování, kdy si žena stěžovala na nepříjemný pupínek v oblasti zad. Nakonec zjistila, že v sobě nosí nevítaného hosta.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]