Obličej může prozradit zdravotní problémy, které trápí vaše tělo

Jak poznáte, že vás netrápí právě tyto nemoci? Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí se podívat do zrcadla a zaměřit se na vaši tvář. Právě ta vám řekne nejenom to, že s vaším tělem není něco v pořádku, ale řekne vám také to, co konkrétně je tou komplikací, která vás trápí.

Suché rty a kůže

Pokud se tento problém objevuje, tak se v první řadě může jednat o klasickou dehydrataci. Stejně tak může být nadměrná suchost důsledkem hypertyreózy, nebo také toho, že vás trápí diabetes. Nechte se vyšetřit a vše snadno zjistíte.

Nadměrné ochlupení

Pokud se vám zdá, že vám v obličeji začalo růst více chloupků, třeba pod nosem, nebo v oblasti vašeho obočí, tak to může signalizovat určité hormonální změny. Je proto na místě se nechat vyšetřit a zjistit hladinu jednotlivých hormonů. Poté je optimalizovat na správnou úroveň.

Žluté skvrny

Pokud se vám zdá, že máte žluté bělmo v očích, může to ukazovat na určité problémy s vašimi játry. Pokud je naopak žlutý odstín v oblasti vašich víček, může daný stav ukazovat na to, že vaše srdce není v takovém pořádku, v jakém by mělo být.

Vaky pod očima

Mohou signalizovat velkou únavu, která plyne z nedostatku spánku. Pokud však po této stránce nemáte žádné problémy, tak je nutné říci, že stav může ukazovat na nemoci, kterými jsou alergie. Proto je dobré udělat si testy.

Necitlivost obličeje

Pokud je váš obličej deformovaný a jedna část je méně citlivá než ta druhá, rozhodně byste neměli na nic čekat a měli byste navštívit lékaře. Může to být proto, že člověk trpí ischemií nebo trombózou. Ani jedno by se nemělo podceňovat.

Pupínky a vyrážky

Může to mít mnoho důvodů. Může se jednat o akné, může se jednat o alergické reakce, nebo podráždění. Zjistit, o jaký konkrétní druh nemoci se jedná vám i v tomto případě pomůže zkušený lékař. Tím konkrétním by měl být dermatolog, který problémy na kůži řeší.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]