Šla s lékaři se zdánlivě obyčejným pupínkem. Kvůli tomu, co z něj vylezlo, doktor ihned volal pro pomoc

Fotografie: Depositphotos

Tato žena šla k lékaři, protože ji trápil nepříjemný pupínek na zádech. Po mnoha pokusech o jeho léčbu však vyšlo najevo, že se jedná o hnízdo ohavné larvy.  

Tento příběh, o kterém nedávno informoval polský web Fakt, připomíná scénář z hororového filmu. Známá americká tiktokerka si na sobě všimla zvláštního pupínku, jenž se zvětšoval a neustále ji bolel. Doktor jí vysvětlil, že ji pravděpodobně kousnul pavouk, a doporučil jí užívat vhodné léky. Nakonec však vyšlo najevo, že za problémem stojí úplně něco jiného – a to bohužel mnohem ohavnějšího.

Malá díra v pupínku na zádech

Mladá žena napsala na svůj profil na tiktoku, že celý příběh začal, když se probudila uprostřed noci s pocitem, že ji něco kouslo. Ráno se poté probudila a na zádech se jí objevil bolavý pupínek, který byl na dotek horký – zároveň však viděla, že je v něm malá dírka. Na nic proto nečekala a rozhodla se navštívit lékaře, jenž jí doporučil užívat léky, neboť si myslel, že se jedná o kousnutí pavouka.

Bohužel však lék, který jí předepsal, s bolestí nijak nepomáhal a ze zad jí začal vytékat hnis, jenž jí dokonce špinil oblečení a ložní prádlo – zároveň se také začala zvětšovat malá díra na povrchu bolavého pupínku. Až teprve po dvou měsících si manžel ženy při výměně obvazu všimnul, že se v díře něco hýbe. Nejprve si mysleli, že se jedná o mrtvou tkáň, ovšem jak se později ukázalo, jednalo se o živého červa.

Vysloužilá kosmetička jmenuje 2 kožní problémy, kvůli kterým klientky ihned posílala za odborníkem

Larva střečka lidského

Nezvaným hostem v dívčiných zádech byla larva střečka lidského, což je druh mouchy, která se typicky přiživuje na lidech. Samičky většinou kladou vajíčka na komáry nebo jiný druh hmyzu, jenž je následně přenáší na lidskou kůži, hluboko do podkoží. Vlivem tepla se poté z vajíček vylíhne larva, která zůstává přítomna, dokud nedosáhne zralosti. Níže se můžete podívat na video, jak přítomnost larvy může vypadat a jak ji lze vyndat.

Larvy střečka lidského naštěstí pro člověka nepředstavují žádnou hrozbu. Její přítomnost v podkoží však může být velmi nepříjemným zážitkem – o dalších šesti parazitech, kteří se nyní mohou nacházet ve vašem těle, jsme vás na webu ZdravéStravování již dříve informovali. Co se však týče tohoto druhu hmyzu, nemusíte se obávat, protože se vyskytuje především v Jižní Americe. Existují však případy, kdy si ho lidé přivezli v podkoží ze zahraničí.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]