21letá dívka skončila kvůli zívnutí v nemocnici. Tato častá chyba jí způsobila bolestivé následky

Fotografie: VitVit / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Jednadvacetiletá dívka si pouze zívla, avšak brzy musela zavítat ke specialistovi do nemocnice. Stala se jí vážná příhoda, kterou doprovázela velká bolest.   

Zívání patří mezi typické tělesné reakce, které nelze ovládat myslí a mohou se objevit téměř kdykoli během dne. Čas od času může být však vdechování vzduchu natolik silné, že způsobí dané osobě velké nepříjemnosti. To byl také případ jednadvacetileté americké influencerky Jenny Sinatry, která kvůli takové banalitě skončila v nemocnici. Lékaři ji museli provést neinvazivní zákrok, ale přesto dle webu Medonet trpěla téměř čtyři hodiny pekelnou bolestí.

Mladá dívka se svírala bolestí skoro čtyři hodiny

Slavná influencerka se s fanoušky o svém dramatickém příběhu podělila nedávno na svém tiktokovém účtu a má to být dle jejích slov varování před nebezpečím, které může potkat naprosto každého. Vše začalo když se probudila a chtěla se po ranní kávě trochu protáhnout. Při cvičení však začala zívat, a to tak intenzivně, že při tom pocítila extrémně silnou bolest a nedokázala již zavřít svá ústa zpátky. Okamžitě si proto přivolala pomoc a zamířila na pohotovost.

@jennasinatraI don’t know how I wasn’t freaking out😂♬ Monkeys Spinning Monkeys – Kevin MacLeod & Kevin The Monkey

Poté, co ji vzal do péče příslušný personál, byla převezena na sál a musela vydržet další tři hodiny, než ji lékaři vyšetří čelist. Ještě horší pak byla skutečnost, že jí z úst neustále vytékaly sliny, což bylo pro dívku ještě nepříjemnější. Po rentgenu však vyšlo najevo že si pouze vykloubila čelist, ovšem takovým způsobem, že ji museli ručně vrátit do normální polohy. Aby byl proces co nejmírnější, byly ji podány léky na zmírnění bolesti.

Lékaři si mysleli, že má zánět prsu. Žena je však upozornila na příznak, který jí zachránil život

Případ jednadvacetileté influencerky není ojedinělý

Lékař, který se dívky ujal, prozradil, že její případ rozhodně není ojedinělý. Podobné nehody už během své kariéry řešil, nicméně dochází k nim velmi zřídka. K problémům přitom dochází v momentě, kdy se otevřená čelist doslova zasekne a nemůže se automaticky vrátit zpět. Na Zdravém Stravování jsme již dříve psali o příběhu muže, který se stará o manželku ve vegetativním stavu.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]