Vysloužilá zdravotní sestra odhalila nejčastější znepokojivou myšlenku na smrtelné posteli

Fotografie: Depositphotos

Zdravotní sestra se podělila o své zkušenosti s lidmi, kteří před jejím zrakem zemřeli. Většina z nich se těsně před odchodem potýká s totožnými příznaky.

Američanka jménem Julie pracuje jako zdravotní sestra v Los Angeles již přes patnáct let a během svého života zažila mnohé. Nedávno se však rozhodla vyprávět o tom, co se stane s člověkem, když zemře, a jaké příznaky naznačují, že se blíží jeho konec. Prozradila také, co tito jedinci nejčastěji říkají těsně před smrtí. V některých případech jde o velmi dojímavá slova.

Chování lidí před smrtí

Julie nejprve pracovala na JIP, ovšem postupem času se vypracovala na vyšší nemocniční pozici, přičemž se nyní stará o lidi, kteří jsou v poslední fázi své cesty. Ti podle webu Healthline často prokazují atypické chování a mohou pociťovat různé příznaky blížícího se odchodu z tohoto světa, což také Američanka sama potvrdila. V závislosti na svých vlastních vzdělávacích podkladech tak nyní informuje společnost o tom, co se s těmito lidmi vlastně děje.

Mnoho pacientů má tendenci před svou smrtí říkat různé věci. Nejčastěji se však zdravotní sestra setkala se slovy „miluji tě“, „děkuji“ nebo s voláním na svou matku či otce, i když jsou tito lidé dávno mrtví. V některých případech pak také pacienti dávají najevo svůj strach, který je poté doprovází až do posledních chvil. V každém případě je to často náročné a Julie sama je z pacientů někdy v rozpacích.

Nejčastější příznaky blížící se smrti

Julie také povyprávěla o typických známkách blížící se smrti. Mezi nejčastější příznaky podle ní patří změny vědomí (často jsou pacienti dokonce delší dobu v bezvědomí a nedokáží již vnímat okolní svět), změny dýchání, nekontrolovatelný únik moči, a jak uvádí odborník Dr. Adam Bernstein, tak i nízká tělesná teplota.

Muž, který zažil klinickou smrt, přišel s nečekanou výpovědí. Doktoři tvrdí, že výzkumy hovoří jasně

@hospicenursejulie Fascinating facts about death #hospicenursejulie #nursesoftiktok #learnontiktok #hospice ♬ original sound – ? Hospice nurse Julie ?

Ve většině případů však pacienti již ani nepociťují tolik bolesti, tudíž pro ně výše uvedené příznaky nepředstavují žádné nepohodlí. Po dlouhých letech práce v nemocnici si Julie zvykla na různé stavy a snaží se být vždy nablízku každé umírající osobě. Nejhorší podle ní však je, když člověk nemá nikoho, kdo by s ním mohl strávit poslední chvíle, a dotyčný začne projevovat lítost. I to se ale bohužel stává. Na webu Zdravé Stravování jsme také nedávno psali o muži, který zažil klinickou smrt a přišel s nečekanou výpovědí.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]