Cvičení na 7 dní, které vám změní život k lepšímu

Pravděpodobně každý sní o dokonalém těle, vypadat sexy a být atraktivní. Mimo to, když je člověk štíhlý, může si dovolit nosit oblečení, které je pro lidi s nadváhou tabu. Pro optimální tělesnou váhu je i mnohem pestřejší výběr oblečení. Prioritní je samozřejmě zdraví, ale móda a možnost se hezky oblékat k tomu patří také.

A co si budeme nalhávat. Jinak vypadají legíny či úzké rifle na konfekční velikosti menších rozměrů než naopak. Pokud není člověk nemocný a nemá problémy s hubnutím ze zdravotních důvodů, pak nemá sebemenší důvod spokojit se s obezitou, která ohrožuje jeho zdraví. Dnes nepotřebujete ani drahou permanentku do fitness centra ani si platit osobního trenéra a dokonce nemusíte vyhazovat tisíce za výživového poradce. Cvičit pravidelně, plánovat si jídlo můžete i sami z pohodlí domova.

Jak začít cvičit?

Stačí si stáhnout aplikaci do mobilního telefonu. Většina z nich je sice v anglickém jazyce, ale na ukázku cviků nepotřebujete umět bůhví jak dobře jazyk. Nicméně najdou se i aplikace v češtině, například FITIFY. Najdete tam cvičení s vlastní váhou, gumou, kettlebell, masážním válečkem, fitness balónem a další.

Nechybí ani rozehřátí před cvičením a strečink po cvičení. Najdete tam i jógu a dokonce již ve verzi zdarma existuje možnost nastavit si cviky, které vám vyhovují. Cvičení je hezky rozděleno, takže můžete cvičit pekáč buchet, zadek, nohy, záda, hrudník, paže.

Ukázka mobilní aplikace

Které cviky jsou nejlepší?

Tak na to je velmi snadná odpověď. Všechny. Není pravdou, že budete-li 7 dní cvičit podle nějaké výzvy, změní se vám tělo. Ale život se vám určitě změní. Proč? Protože se budete cítit mnohem lépe. Plní energie s pocitem, že jste pro sebe udělali to nejlepší. Na aplikacích je fajn, že můžete cvičit doma a jak dlouho to vyhovuje vám. Nikdo nepůjde do fitka na 15 minut. Pokud si však těch 15 minut času vyšetříte, můžete si nastavit trénink na 15 minut a zacvičit si doma.

Podle nastavených parametrů (váha, věk, pohlaví) vám dokonce aplikace nabídne cvičení na míru. Zda chcete hubnout, zlepšit kondici, zpevnit nebo budovat svalíky. A jídelníček? I na to existují aplikace. Ty hlídají váš denní kalorický příjem a rozdělení na sacharidy, tuky a bílkoviny. V některých najdete dokonce i recepty a návrhy jídel.

Zkuste cvičit 7 dní a uvidíte sami, co se stane. Dejte nám vědět…

Obrázek: pixabay.com