Cukrovka je strašák západní civilizace. Hladinu cukru v krvi lze snížit přírodní cestou

Fotografie: Freepik

Lékař vám zjistil při laboratorních testech vyšší hladinu cukrovky a hrozí vám prediabetes nebo už přímo cukrovka? Předně je nutné zcela změnit jídelníček a zařadit zdravé potraviny, zvýšit pravidelnou fyzickou aktivitu a neméně důležité je konzumovat potraviny nebo nápoje, které pomohou cukr v krvi přirozeně snížit.

Zdravý jídelníček je základ

Cukrovka 2. typu nepřichází sama o sobě, na vině je většinou vyšší krevní tlak doprovázený nadváhou či další doprovodná onemocnění. Je proto vhodné upravit jídelníček, ze kterého vyřadíte polotovary a průmyslově zpracované potraviny, tučné maso a tučné mléčné výrobky, tavené sýry, slazené sycené nápoje, cukrovinky, dochucovadla, jako jsou kečup, majonéza nebo tatarská omáčka.

Fotografie: Pixabay

Co naopak do denního příjmu zařadit? Předně jsou to ryby a bílá libová masa, zelenina, ovoce s nízkým obsahem cukru, mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku, luštěniny, celozrnné pečivo a těstoviny, namísto dochucovadel používejte bylinky. Pro snížení hladiny cukru v krvi pomohou také bylinné vývary a doma připravené kefírové nápoje. Jaké připravovat?

Petrželkový čaj

Petrželka ze zahrádky je tou pravou bylinkou pro snížení cukru v krvi. Do hrnku s 300 ml vody dejte malý svazek petrželky, nechte louhovat 4 hodiny. Pijte půl hrnku 3krát denně 3 dny za sebou. Poté si dejte přestávku 2 týdny a takto pravidelně opakujte.

Fotografie: Freepik

Kefírové smoothie s pohankou

Properte několik polévkových lžic pohanky, nechte osušit a poté zrna rozemelte. Pohankovou mouku následně přidejte do nízkotučného kefíru a nechte odležet ve chladu 12 hodin. Pijte nápoj vždy před jídlem ráno a večer.

Kefír dochucený skořicí

Jak ráno nastartovat metabolismus a snížit cukr v krvi? Ještě nalačno vypijte ráno sklenici nízkotučného kefíru ochuceného lžičkou mleté skořice.

Vývar z bílých fazolí

Do hrnce dejte půl sklenice vody a bílé fazole, dejte vařit. Po dovaření nechte odležet do druhého dne. Asi hodinu před snídaní snězte fazole a vypijte vývar. Ideálně opakujte 45 dní, poté si dejte přestávku.

Čaj s jablečným octem

Do čerstvě uvařeného čaje nebo horké vody přidejte lžíci jablečného octa, vždy vypijte po hlavním jídle.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]