Co se stane s vaším tělem, když nebudete mít nadváhu?

obrazek:pixabay.com

Vaše zuby budou zdravé

Nejčastějším důvodem paradontózy u lidí mezi 18 – 36 je právě nadváha. Je prokázáno, že obezita u mladých lidí právě toto onemocnění způsobuje. Samozřejmě mu můžete předejít zdravou dietou a životním stylem.

Snížíte riziko selhání ledvin

Nefrony v našem těle musí dělat spoustu práce. Když jsou ale utlačovány vrstvou tuku, nemůžou fungovat tak, jak by měly, což vede k riziku selhání ledvin.

Riziko diabetes typu II bude nižší

Pokud vaše tělo ztratí schopnost produkovat inzulín, stane se z vás diabetik. Samozřejmě, že svou roli zde hrají i geny, ale vy můžete hodně ovlivnit, zda dáte této nemoci šanci. Prostě nepřijímejte tolik cukrů.

Zpevníte si vlasy a nehty

Každá žena si občas ztěžuje na lámavost svých nehtů a vlasů. Když se tenhle problém ale stane častým, měla byste rychle zvážit nějakou zdravou redukční dietu.

Bolest kloubů nadobro zmizí

Je to jednoduché – pokud snížíte svou nadváhu, vaše klouby již nebudou muset odolávat takové zátěži a nebudou vás tolik bolet.

Zvýší se šance na otěhotnění

Stejně jako příliš hubená žena – i ta s větší nadváhou může mít problémy s otěhotněním. Dostaňte se na optimální váhu a uvidíte, jak rychle se vám podaří otěhotnět.

Snížíte riziko rakoviny

Nadváha způsobuje, že váš imunitní systém nepracuje tak, jak by měl a vy jste náchylní dokonce i k takovým nemocem, jako je rakovina.

Nemusíte se bát kardiovaskulárního onemocnění

Kardiovaskulární onemocnění je celosvětovým problémem. Je vědecky dokázáno, že obézní lidé jsou mnohem více náchylnější k této nemoci – a v tomto případě nepomůžou ani léky. Musíte prostě nějaké to kilo shodit.

Bude vám to „víc pálit“

Je vědecky prokázáno, že čím více člověk váží, tím více produkuje speciálních proteinů, které ovlivňuje jejich IQ. Čím více těchto proteinů – tím nižší IQ.

Budete lépe spát a méně chrápat

Spánková apnoe je velkým problém každého obézního člověka, jelikož tuk dokáže tlačit na krk, což způsobuje těžké dýchání a tím také chrápání.