Záběry z operačního sálu pobouřily internet. Neodpustitelné chování jednoho z doktorů řeší nemocnice

Fotografie: Depositphotos

Internet obletělo video, na němž se čínský chirurg dopustil hrubé chyby. Během operace oka se rozhodl pacientku zklidnit několika údery do hlavy.

Čínské sociální sítě poskytly svým uživatelům šok v podobě videa, na němž můžete vidět lékaře, jak uhodil pacientku během operace oka. Skandální chování chirurga obletělo svět internetu a všichni, kdo měli možnost jej vidět, neskrývají svůj hněv. Nemocnice byla donucena se k situaci vyjádřit a ženu odškodnit.

Ženu několikrát udeřil do hlavy

Uživatelé internetu si pokládají jednu jedinou otázku, proč něco takového uznávaný lékař, jehož chování do té doby bylo bez poskvrnky, udělal. Svou 82letou pacientku během operace oka několikrát udeřil do hlavy. Incident se stal již před 5 lety, ale na povrch vyplaval až nyní. Jak uvedl web Medonet, chirurg se rozhodl pro impulzivní jednání z důvodu krizové situace.

Žena začala náhle hýbat očima a nerozuměla instrukcím lékaře, aby ležela v klidu. Ten zřejmě ztratil trpělivost a pacientku se rozhodl zklidnit zvláště nevybíravým způsobem – několikrát ji udeřil do hlavy. Žena z nemocnice odcházela s pohmožděným čelem a potížemi s viděním na levé oko. Nicméně není jisté, zdali se jednalo o důsledek úderu. Na skandální chování lékaře se můžete podívat na níže uvedeném videu.

Žena si nebyla jistá, zda pouze rychle tloustne, nebo je těhotná. Lékař odhalil zcela odlišnou příčinu

Pacientce bylo vyplaceno odškodné

AIER Eye Hospital Group, kde se incident stal, vydala omluvné prohlášení a poškozené ženě vyplatila 500 juanů, v přepočtu asi 1 500 korun, jak informuje server NewYorkPost. Nemocnice chirurga okamžitě suspendovala, nicméně situaci nijak neohlásila ani nezveřejnila, dokud se zmíněné video neobjevilo na sociálních sítích. Po jeho zhlédnutí širokou veřejností již neměla jinou možnost.

Lékaři jsou lidé, kterým s důvěrou vkládáme svůj život do jejich rukou. Takové chování, které projevil čínský chirurg, je nepřípustné a udělal neskutečnou chybu. Stejně jako lékař, o němž jsme psali na ZdravémStravování. Téměř 2 roky léčil ženu z rakoviny. Jeho diagnóza však byla mylná. Pacientka mu celou dobu důvěřovala.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]