Denní návyky, které bární v hubnutí bez ohledu na různé diety a návštěvy posilovny. Je nezbytné se jich okamžitě zbavit

Fotografie: Depositphotos

Snažíte se zhubnout, dodržujete všechna pravidla, abyste byli úspěšní, a přesto výsledek žádný. Možná však děláte základní chyby, o nichž ani nemáte tušení.

Počet případů obezity se na celém světě za posledních 40 let téměř ztrojnásobil. Vzhledem k množství potravin, které je v dnešní době k dispozici, se není čemu divit. Navíc hubnutí může být pro spoustu lidí velmi obtížné, i když se velice snaží. Pokud dle vás postupujete správně, ale přebytečná kila přesto zůstávají, možná přece jen děláte něco špatně. Zde je několik věcí, jež vám brání konečně úspěšně zhubnout. Více prozradila lékařka Katherine Marengo.

Vynecháváte nejdůležitější jídlo dne

Lidé, co si dopřávají snídani, mají dle vědců tendenci přibírat méně na váze než ti, kteří první jídlo dne vynechávají. Studie se zaměřila na 350 dospělých. Jedinci snídající každý den měli lepší výsledky v hubnutí než ti, jejichž jídelníček nezahrnoval snídani. Dává to docela smysl. Pokud vynecháte jídlo ráno, pravděpodobněji budete mít větší hlad během dne a budete jíst více.

Nepijete dostatek čisté vody

Čistá voda pomáhá spalovat více kalorií a prospívá hubnutí. Studie obézních žen zkoumala dopad, který měl zvýšený příjem vody na jejich váhu. Výsledky ukázaly, že za rok pití více než litru vody denně vede ke ztrátě 2 kg. Takže až budete příště přemýšlet o tom, co pít, vyberte si vodu.

Fotografie: Depositphotos

Jíte pozdě v noci

Studie potvrzují, že je lepší vyhnout se pozdním nočním jídlům, pokud nechcete nabrat další kilogramy. Když je jídlo konzumováno pozdě v noci, tělo uloží tyto kalorie jako tuk a nebude je spalovat. Lehké občerstvení na večeři je dobrá volba, ale snažte se zůstat dále od lednice těsně před spaním.

Nedodržujete dostatečnou délku spánku

Spánková deprivace může skutečně ovlivnit vaši tělesnou hmotnost. Když jste unavení, přeskočíte některé fyzické aktivity, protože na ně nemáte sílu, a máte tendenci volit potraviny s vysokým obsahem sacharidů. Spánkový deficit také může vést k pomalejšímu metabolismu. Snažte se tedy spát alespoň 7 hodin denně.

Konzumace potravin s nízkým obsahem tuku

Může se to zdát jako paradox, ale dodržování jídelníčku s minimem tuku může ve skutečnosti vést k dalšímu přírůstku hmotnosti. Odstranění tuku z vašeho jídla vytváří více chutí a vede vás k dalšímu přejídání. Kromě toho vám konzumace nízkotučných mléčných výrobků brání v absorpci vápníku a vitamínů A a D.

Necháte se při jídle rozptylovat

Pokud se chystáte jíst, zkuste to udělat bez sledování svého oblíbeného seriálu nebo procházení sociálních sítí. Rozptýlení během jídla vede ke konzumaci většího množství. Mezitím věnování pozornosti vašemu jídlu vám umožní vychutnat si ho více a mít větší kontrolu nad množstvím, které sníte.

Zdroj: Healthline