Lékaři udělali příšernou hrubku. S chybnou diagnózou poslali spokojenou ženu domů. Ohrozili jí na životě

Fotografie: Depositphotos

Mladé ženě bylo po vyšetření sděleno, že trpí rakovinou kůže a musí podstoupit intenzivní léčbu. Po dvou letech však vyšlo najevo, že žádné onemocnění nemá.   

V současné době často dochází k chybným diagnostikám lékařů – přece jen jsou to také jenom lidé a každý někdy udělá chybu, ať už je odborník či nikoliv. To, co se však přihodilo této ženě, přesahuje veškeré hranice. O zvláštní události informoval polský web Fakt, který vysvětluje, že 33leté Britce byla po vyšetření diagnostikována rakovina kůže. Po dvou letech však vyšlo najevo, že žádným onemocněním netrpěla. 

Rakovinné onemocnění kůže

Tato 33letá dívka z Velké Británie zažila jednu ze nejhorších nočních můr, které ji mohly potkat. Jednoho dne si totiž na sobě všimla, že se jí udělala znaménka na paži, jež se neustále zvětšovala a nepříjemně svědila. Její přítel jí proto doporučil, aby si raději zašla do nemocnice na dermatologickou konzultaci. Tam jí lékaři provedli biopsii a po testech ženu informovali, že trpí závažnou rakovinou kůže – o příznacích tohoto onemocnění jsme vás již na webu ZdravéStravování upozorňovali.

Vyděšená žena tak po vyšetření na nic nečekala a začala s dlouhodobou léčbou. Podstoupila také mnoho operací a doktoři jí sdělili, že v budoucnu možná nebudete moci mít děti – to byl také důvod, proč si nechala vyjmout a následně zamrazit vajíčka. Během následujících dvou let pak podstoupila devět cyklů terapie, a když jí bylo řečeno, že je již zcela vyléčena, rozhodla se přestěhovat do nového města a začít nový život. To, co se však posléze dozvěděla, jí vyrazilo dech.

Včasná léčba leukémie zvyšuje šanci na kompletní uzdravení. Mezi časté příznaky patří pocení a skvrny

Lékaři udělali hroznou chybu

Ačkoliv žena bojovala s rakovinou kůže dva roky, poté, co v nové nemocnici podstoupila nové skeny a lékaři zkontrolovali její záznamy, vyšlo najevo, že žádným onemocněním nikdy netrpěla. „Nemohla jsem uvěřit, že by se mi něco takového mohlo stát, a dodnes nemám žádné vysvětlení, jak a proč k tomu došlo. Dva roky jsem věřila, že mám rakovinu, prošla jsem veškerou léčbou a pak mi bylo řečeno, že žádné onemocnění neexistuje,“ sdělila žena pro web Mirror.

lékař vyšetření
Fotografie: Freepik

Žena sice přiznala, že se jí ulevilo, že není nemocná, ale celá situace pro ni byla nesmírně traumatizující a podepsala se na jejím duševním zdraví. Po dvou letech intenzivní léčby a strachu o svůj život tato zpráva spíše zklamala její přesvědčení o současné medicíně a důvěře k lékařům. Trvalo jí poté velmi dlouho, než se z celé situace vzpamatovala, a nepomohly ani omluvy odborníků.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]