Červená řepa výborně chutná a zároveň dokáže chránit před nemocemi

Známá červená řepa je velmi opomíjenou potravinou v našem jídelníčku. Je to škoda jak z důvodu její chuti, tak i vlastností. Kdo ji ochutnal správně a chutně připravenou, ten se ji oblíbil. A kdo zjistil, co vše obsahuje a jak to dokáže lidskému organismu pomoci, ten ji začal pravidelně jíst také.

Mnoho možností využití

Červená řepa může mít mnoho podob, s čímž souvisí různé možnosti využití. Pečená nebo vařená může být samotným jídlem, třeba jako variance na carpaccio. Stejně tak se skvěle hodí do různých zeleninových salátů, ale i jako zeleninový doplněk třeba k pečenému masu. Známá je také nakládaná červená řepa, využitelná k široké škále jídel. A kromě toho všeho lze z této zeleniny vymačkat i šťávu, která se stane základem různých nápojů. Jak vidíte, užívat ji lze různorodě.

Červená řepa má blahodárný vliv na zdraví

Červená řepa by měla být konzumována nejenom pro její chuť, ale také proto, že má pozitivní vliv na lidské zdraví. Jak pokud máme na mysli prevenci, tak pokud mluvíme o možnosti léčby. A na co všechno se hodí?

Cukrovka

Pokud touto nemocí trpíte, nebo jí chcete předcházet, je červená řepa osvědčenou volbou. A to z důvodu, že dokáže regulovat hladinu krevního cukru, ale umí regulovat i chutě na sladké.

Nespavost

Řepa vám pomůže i v případě nespavosti. Pokud večer nemůžete usnout, nebo se naopak často budíte, dejte si řepu a problémy budou minulostí. A vy budete plni energii a vaše tělo bude zregenerované.

Kašel

Ať máte jakýkoliv druh kašle, je to právě červená řepa, která vám dokáže poměrně dobře pomoci. Stačí jenom pravidelná konzumace v době problémů. Potom začnete vykašlávat a následně kašel zmizí.

Anémie

Nejenom červené maso, ale i červená řepa. I ta je bohatá na železo, které doplní do vašeho těla a tak vyřeší i problém s anémií neboli chudokrevností.

Imunita

Kdo ji potřebuje posílit a vyhnout se tak běžným nemocem, ten by měl jít tuto zeleninu. Je totiž bohatá na vitamíny a minerály, které obranyschopnost podpoří.

Krevní tlak

Když je vysoký, tak nás to může přímo ohrožovat na životě. Řešení je v daném případě celkem jednoduché – jíst dostatek řepy a tlak bude snižován.

Štítná žláza

Pokud s ní máte problémy a tedy i problémy s hormonální nerovnováhou, tak zkuste řepu. Budete tak optimalizovat hladinu hormonů ve vašem těle.

Cholesterol

I ten je špatný a je také rizikový. Pokud na jeho vysokou hladinu poslední roky chodíte, změňte svůj jídelníček a přidejte do něho tuto zeleninu.

Předčasné stárnutí

Červená řepa je doporučovány i ženám, jelikož zpomaluje stárnutí. Pokud chcete být stále krásná a stále vypadat mladě, pomůže tato zelenina.

Váha

Hodí se i do dietního jídelníčku, jelikož nemá nijak vysokou kalorickou hodnotu. Proto by měla být základem řady redukčních programů.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]