Vředy v ústech: Vysoce účinné kombinace prostředků, které si s tímto problémem hravě poradí

Fotografie: Depositphotos

Bolestivé vředy, které se objevují v ústech, mohou nepříjemně ovlivnit váš každodenní život. Zbavte se jich pomocí těchto přírodních triků.

Někdy se mohou bolestivé vředy objevit na vašich dásních, jazyku a vnitřní strašně rtů nebo tváří. Jedná se o léze způsobené alergiemi, infekcemi a v mnoha případech také vysokou mírou stresu, které vám dokážou nepříjemně pokazit den, říká lékařka Christine Frank. Ať už jsou velké, nebo malé, naštěstí existují přirozené způsoby, jak se tohoto problému rychle a účinně zbavit pomocí domácích prostředků z přírodních potravin, jež zakoupíte téměř všude a velmi levně.

Kokosový olej

S bolestivým vředem v ústech vám může skvěle pomoci kokosový olej. Tato potravina je bohatá na antioxidanty a disponuje skvělým protizánětlivým účinkem, díky čemuž tlumí bolest a urychluje léčbu léze. Jednoduše ho naneste pomocí kousku vaty přímo na postižené místo a nechte ho působit, dokud se nevstřebá. Pokud máte potíže, můžete ho smíchat ještě s půlkou lžičky včelího vosku, abyste ho zahustili a mohl se lépe udržet.

Včelí med

Pomoci si můžete také použitím kvalitního a zcela organického včelího medu. Začněte tím, že si ústa pořádně vypláchnete teplou vodou, a poté na bolestivé místo naneste trošku této blahodárné potraviny. Med působí protizánětlivě a přináší hojivé účinky, díky čemuž urychluje léčbu léze. Pro získání co nejlepšího účinku opakujte tuto metodu dvakrát až třikrát denně.

Fotografie: Pixabay

Kajenský pepř

Ačkoliv vás tato metoda může na první pohled odrazovat, kajenský pepř přináší mnoho zdraví prospěšných účinků, a to včetně rychlejší léčby vředu a zabránění vzniku zánětu daného místa. Pořiďte si ho v mleté podobě a poté do něj přidejte trošku horké vody, abyste vytvořili hustou pastu. Tu naneste pomocí kousku vaty přímo na postižené místo a nechte působit, dokud se nevstřebá. Pro získání co nejlepšího účinku opakujte tuto metodu alespoň dvakrát denně.

Aloe Vera

Rostlina aloe vera patří mezi nejužitečnější přírodní léčiva vůbec. Zakupte si celý list, vyjměte z něj veškerou dužinu a tu rozpusťte v malém množství vody. Roztok následně použijte jako ústní vodu, přičemž se ujistěte, že jsou veškeré vředy dostatečně nasáklé. Abyste urychlili proces hojení co nejefektivněji, provádějte tyto výplachy alespoň 3krát denně.

Slaná voda

Slaná voda je užitečný roztok soli a horké vody, který se již po staletí používá v tradiční medicíně k léčbě mnoha problémů. Není proto žádným překvapením, že skvěle pomáhá také s léčbou vředů. Jednoduše smíchejte v horké vodě špetku soli, vše pořádně rozmíchejte, dokud se krystalky zcela nerozpustí, a následně si tekutinou vyplachujte třikrát denně ústa. Postup opakujte každý den, dokud vředy zcela nezmizí.

Obyčejný jogurt

Pro tento způsob můžete použít naprosto jakýkoliv jogurt. Jedná se o velmi jednoduchou metodu, jak přirozeně odstranit bolestivé vředy, protože stačí, když tento mléčný výrobek pouze sníte. Opravdu není nutné, abyste postižené místo pouze otírali bílou směsí, proto ho raději snězte celý, čímž navíc doplníte do svého těla vápník a bílkoviny. Aby jogurt působil ještě účinněji, můžete ho smíchat s medem a dopřát si ho alespoň 3krát denně.

Zdroj: Healthline, Healthline