Blahodárné účinky pití vody s citrónem

Zdroj obrázku: womenshealthmag.com

Pití vody s citrónem je jedním z nejpopulárnějších ranních rituálů, který provozují miliony lidí po celém světě (V ranních hodinách doporučujeme pít vlažnou vodu).

Není se čemu divit, je to nejúčinnější a nejsnadnější způsob, jak dodat tělu základní vitamíny, jako je vitamín B, C a antioxidanty a minerály (jako je draslík a fosfor), také flavonoidy a esenciální oleje.

Citrónová voda podporuje též snižování hmotnosti. Dále je schopna podpořit trávicí systém a zlepšit náš imunitní systém. Její další hlavní přínosy vám níže uvádíme.

  • Potlačuje chuť k jídlu a podporuje hubnutí

Mnoho výzkumů prokázalo, že pití citrónové vody v dopoledních hodinách napomáhá k peristaltice střev. Dále se na základě německé studie zjistilo, že konzumace většího množství vody urychluje metabolismus až o 30%, a to jak u mužů, tak i u žen. Kromě pití citrónové vody byste měli samozřejmě dodržovat zdravý životní styl (dostatečné množství pohybu, dobře se stravovat a vhodně pít).
V citrónech jsou obsaženy pektiny, a proto nemáme tolik chuť na potravu. Díky obsaženým vitamínům reguluje i cukr v krvi. Zmínili jsme, že citrónová voda podporuje naše trávení, jelikož citrón je schopen zvýšit produkci žluči v našem žaludku, která nám napomáhá k rozkladu potravin.

  • Zlepšuje náš imunitní systém

Vzhledem k tomu, že citróny jsou nejbohatším zdrojem vitamínu C, tak díky pití vody s citrónem na lačný žaludek zlepší schopnost těla, aby lépe absorbovalo vitamíny a minerální látky, které jsou v citrónu obsaženy. Vitamín C také snižuje stres a je velmi dobrý pro nadledvinky plus posiluje náš imunitní systém. Citrónová voda má schopnost podporovat náš lymfatický systém.

  • Proti ledvinovým kamenům

Díky velkému množství draslíku, který naleznete v citrónu, je schopen zabránit vzniku oxalátu (Oxalát je kyselina, která tvoří s kalciem špatně rozpustné soli a díky nim pak vznikají ledvinové kameny). Proto je citrón vhodné konzumovat nejen pro obsah draslíku, ale i kvůli vitamínu C. Tyto obsažené složky potlačují vzniklé ledvinové kameny.

  • Napomáhá k odkyselení těla

Konzumací citrónové vody, v dopoledních hodinách, může být neutralizovaná kyselost v těle. S tím je spojen například i menší vznik akné.

  • Na chřipku a nachlazení

Vzhledem k velkému obsahu antioxidačních látek nám citrón pomůže s léčbou nachlazení a chřipky.