Bílý cukr má zdravější alternativu. Tou je například med ale nejen ten

Je prokázáno, že bílý cukr není pro naše zdraví nijak zvlášť prospěšný. Dokonce mu může i škodit. Jak se mu vyhnout, když sladit potřebujete? Jednoduše můžete sáhnout po jeho různých alternativách.

Nyní nemáme na mysli takzvaná umělá sladidla, která jsou plná chemie. Ta možná škodí více než cukr klasický. Máme na mysli něco zdravějšího a přírodního.

Med

Většina lidí ho bere jako dochucovadlo, ale ve skutečnosti může být med i skvělým sladidlem, kterým bílý cukr nahradíte. A využití má skutečně všestranné. Hodí se do nápojů, při pečení, klidně i do jídel. Navíc má řadu prokazatelných výhod, protože prospívá našemu zdraví. Když je med kvalitní, tak obsahuje širokou škálu různých antioxidantů, vitamínů i minerálů. Pravidelné slazení medem zajistí stále dobrou chuť všeho sladkého a také to, že vaše tělo bude fungovat tak, jak má.

Třtinový cukr

I ten může být dobrým řešením, pokud máte v plánu nahradit bílý cukr. Takzvaný třtinový cukr se vyrábí, jak už název dokládá, z cukrové třtiny. Výroba je oproti klasickému cukru podstatně šetrnější, výsledný produkt také nebývá bělen a často si může zachovat řadu prospěšných látek, které obsahuje samotná třtina. Proto jde o doporučenou alternativu, se kterou také neuděláte chybu. A chuť? Pokud nemáte opravdu dokonale vycvičený jazyk, tak rozdíl v podstatě nepoznáte.

Stévie

Třetí variantou, která je náhradou pro bílý cukr, je stévie. Jedná se o rostlinu, kterou když budete doma pěstovat, můžete si vždy utrhnout pár lístků a těmi dosladit co budete potřebovat. Stejně tak dnes už není problém pořídit stévii třeba jako přírodní sladidlo v tekuté formě. Kladem je určitě celková nezávadnost pro lidský organismus. Co může být drobným negativem je chuť. Ona sladkost je zde přece jenom jiná než u běžných cukrů. A tak je třeba si na slazení stévií přece jenom trochu zvyknout.