Banány dokáží vyřešit mnoho problémů minimálně stejně dobře jako některé léky

Na banány většinou pohlížíme jako na chutné ovoce, které už je bez problémů dostupné v jakémkoliv obchodě. Málokdo ale tuší, že se k nim váže i celá řada pozitiv, které jsou spjaty s tím, zda jsme nebo nejsme zdraví. Dá se totiž říci, že banány mohou vyřešit mnoho problémů lépe, než celá řada léků. Pojďme se podívat konkrétně.

Nadýmání a zácpa

Pokud oběma těmito problémy trpíte, rozhodně nic nezkazíte, pokud si dáte banány. Ty obsahují pektin, který je na trávení velmi dobrým pomocníkem. Dokáže zajistit lepší vylučování toxinů a problémových látek, stejně jako stimuluje střeva. Ta budou fungovat, jak mají a potrava bude trávena správně.

Stres

Necítíte se dobře po psychické stránce? Pokud máte v plánu sáhnout po antidepresivech, tak to rozhodně nedělejte. Místo nich si raději dejte banány. To proto, že jsou bohaté na draslík, který je v případě různých psychických problémů tím nejlepším pomocníkem, který může v našem těle být. Mimo to má pozitivní vliv i na srdce a na vodu v těle.

Krevní tlak

Mnoho lidí trpí na vysoký krevní tlak a problém začínají řešit pomocí léků. Než se k nim uchýlíte, zkuste něco jednoduššího. Tím jsou banány. Na vysoký tlak nejlépe pomáhá již výše zmíněný draslík, který ho dokáže optimalizovat. Stačí banán denně a uvidíte, že příští návštěva lékaře bude o poznání pozitivnější. Dále nezapomeňte také na zdravý životní styl, který ke správnému tlaku také přispívá.

Bolestivá menstruace

Banány by měly jíst také ženy. Hlavně ve chvíli, kdy mají své dny. Pokud chtějí menstruaci zvládnout pokud možno v pohodě, bez větších problémů, je to právě banán, který jim dokáže pomoci. Optimalizují celkový průběh a zmírní různé bolesti.

Deprese

Pokud dlouhodobě neřešíte stres, může dojít k tomu, že u vás propuknou deprese. I tady je dobré sáhnout po první pomoci v podobě banánu. Proč? Jelikož obsahuje Tryptofan. Jedná se o látku, která má pozitivní vliv na tvorbu hormonu štěstí, který dokáže vaši psychiku celkem jednoduše a rychle zlepšit.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]