Banánový čaj díky svým benefitům prospěje celému tělu. Pomůže i se spánkem a zabrání nadýmání

Fotografie: Katrin Gilger / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Banánový čaj nabízí nespočet zdravotních benefitů pro lidské zdraví. Stačí ho vypít před spaním a budete usínat jako malé miminko.

Ačkoli většina lidí ví o zdravotních přínosech banánů, málokdo si z nich připravuje čaj. Ten však dle lékařky Katey Davidson nabízí možná ještě víc příznivých účinků pro organismus, přičemž nejvíce se osvědčil při problémech se spánkem. Připravit si ho můžete tak, že svaříte jeden kus ovoce (nejlépe i se slupkou) a výslednou tekutinu smícháte s medem a skořicí. Jakmile budete hotovi, stačí již čaj vypít běžným způsobem, nejlépe před spaním.

Je plný antioxidantů a podporuje spánek

Banány mají přirozeně vysoký obsah antioxidantů rozpustných ve vodě, jako je dopamin, který pomáhá bojovat proti volným radikálům a předcházet chronickým onemocněním. Jak navíc uvádí server Healthline, stejně tak obsahují velké množství vitamínu C a například i draslíku. Všechny tyto živiny podporují lidské zdraví a zejména krevní oběh, který chrání před nebezpečnými problémy. Velmi dobře pak toto ovoce usnadňuje i spánek.

Jde především o to, že obsahuje také tři hlavní živiny, které pomáhají zlepšovat spánek, tedy draslík, hořčík a tryptofan. Ty jsou dle doktorky Davidson velmi důležité pro produkci hormonů serotoninu a melatoninu, které tělo před jeho zahájením potřebuje uvolnit. Je však důležité poznamenat, že není známo, do jaké míry se tyto živiny vyluhují do čaje během vaření. Velmi dobře se poté banánový čaj osvědčil proti nadýmání a žaludečním vředům.

banány
Fotografie: Freepik

Takto vám poděkuje vaše tělo, pokud do svého jídelníčku zařadíte citrony. Nabízí tyto benefity

Kromě toho pak také reguluje rovnováhu tekutin v buňkách a usnadňuje vylučování tekutin z těla ven. Pravidelná konzumace tohoto nápoje má rovněž velmi dobrý vliv na srdce, které podporuje a chrání před závažnými problémy. To především díky obsahu draslíku a hořčíku, což jsou minerály snižující krevní tlak a stejně tak i riziko infarktu a mrtvice, dokládají studie. Na Zdravém Stravování jsme psali o typických příznacích těchto závažných onemocnění.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]