Báječné datle jsou sladkou pochoutkou, která je prospěšná pro naše zdraví a málokdo to ví

Datle patří k pochoutkám, které se staly populární zejména poté, co se rozšířilo povědomí o raw produktech a více se začal řešit zdravý životní styl. Datle jsou totiž velice sladké exotické ovoce, které v mnoha případech dokáže zcela nahradit rafinovaný cukr, a přitom na chuti nic neubere.

Tyto lahodné plody obsahují olej, vápník, síru, železo, draslík, fosfor, mangan, měď a hořčík, z nichž všechny potřebujeme. Někteří odborníci na zdraví tvrdí, že konzumace jedné datle denně je nutná k dodržení vyvážené a zdravé stravy.

Datle jsou bohaté na přírodní cukry jako je glukóza, fruktóza a sacharóza. Jsou tedy ideální svačinkou, které vám dodá energii. Hodí se jako například při cvičení ve fitku, venku či jen na stroji doma, protože ihned dodají energii a zasytí. Jenže datle nejsou jen skvělým zdrojem energie, uplatňují se i při prevenci nebo řešení řady zdravotních potíží.

Střevní poruchy

Kontinuální příjem datlí pomáhá potlačit růst patologických organismů, a tím tak stimuluje růst přátelských bakterií ve střevech. Pokud jde o zažívací problémy, obsahují nerozpustnou a rozpustnou vlákninu i mnoho prospěšných aminokyselin, které podporují trávení a zvyšují jeho účinnost. Fungují dobře i tehdy, kdy už bojujete například s průjmem. Zralé datle obsahují draslík, který je známý jako účinný způsob ovládání průjmu. Jsou snadno stravitelné, což dále pomáhá zmírnit nepředvídatelnou povahu chronického průjmu.

Nervové pochody

Vitamíny, které jsou přítomny v datlích, jsou ideální pro podporu zdraví a funkčnosti nervového systému. Pravidelná konzumace datlí zlepšuje také rychlost a bdělost mozkové činnosti. Jsou tak úžasnou potravinou pro stárnoucí jedince, jejichž nervový systém zpomaluje a přestává dobře fungovat, ale i ty, kdo si chtějí udržet bystrou mysl.

Zdravé srdce

Datle se považují za užitečné udržování zdravého srdce. Pokud datle přes noc namočíte, ráno rozdrtíte a poté sníte, mají pozitivní vliv na oslabené srdce. Kromě toho jsou doporučovány jako zdravý a lahodný způsob, jak snížit hladinu cholesterolu LDL v těle, který je významným faktorem pro výskyt infarktu, onemocnění srdce a mrtvice.

Pevné kosti

Značné množství minerálů obsažených v datlích z nich činí superpotravinu, která posiluje kosti a působí jako prevence bolestivých a oslabujících nemocí, jako je osteoporóza. Datle obsahují selen, mangan, měď a hořčík, které jsou nedílnou součástí vývoje zdravých a silných kostí.

Obrovské zdravotní přínosy datlí z nich činí jednu z nejlepších potravin do vašeho každodenního jídelníčku. Způsobů konzumace je několik, například v podobě pasty smíchané s rostlinným mlékem či jogurtem. Chutnají i jen tak v sušené formě nebo jako součást nejrůznějších raw tyčinek či dezertů. Dopřejte si je i vy!


Řekněte ostatním, co si myslíte