Antibiotika – co jíst, aby se obnovilo zdraví střevní mikroflóry…

Onemocnění a užívání ATB je pro organismus velká zátěž. Každý z nás už někdy užíval antibiotika, a tak patrně sám nejlépe ví, že na jedné straně pomohou vyléčit, na straně druhé nadělají v organismu velkou paseku.

Špatné trávení, narušené pH kyselé prostředí, oslabená imunita. Již při samotném užívání antibiotik je důležité dbát na jídelníček a mnohá jídla je dokonce nutné vynechat. Některá ATB se nesnesou například s citrusovými plody, mlékem či sluníčkem. Nicméně dnes se zaměříme na jídelníček po léčbě. Právě proto, že bude nutné tělo dostat opět do pohody.

Nakládané okurky a kysané zelí

To, co vaše zažívání po léčbě ATB potřebuje, jsou probiotika. Nacházejí se v kysané zelenině. Jedničkou je v tomto ohledu kyselé zelí, kterému se také říká elixír mládí. Mimo to, že aktivuje funkci střev, pomáhá vylučovat z organismu toxiny a odvodňuje. Je nadité minerály, vitamíny a vlákninou.

Kefír

Fermentovaný mléčný výrobek zvaný kefír – učiněný balzám pro lidské tělo s celou řadou zdravotních bonusů. Je bohatý na laktobacily a bifidobakterie. Je to výtečný antioxidant. Jestliže trpíte alergií na kravské mléko, zkuste třeba kefír kozí.

Banány

Banány doplňují do těla důležité vitamíny a minerály. Nachází se v nich mnoho pektinu, jež podporuje dobré trávení a pomáhá z těla odstraňovat těžké kovy a toxiny. Banány fungují jako přírodní antacidum, tudíž ulevují i od pálení žáhy.

Jablíčka

Dřív měli lidé ve zvyku sníst jedno jablko před spaním. Časem se tento zvyk úplně vytratil. Což je velká škoda. Jablíčka jsou prevencí proti zácpě a rovněž prevencí rakoviny tlustého střeva. Pomáhají lidskému tělu vstřebávat vápník a hořčík, čistí a uzdravují tlusté střevo po užívání ATB.

Mandle

Mandle jsou prevencí proti mnoha onemocněním a stejně tak jsou vhodné i pro rekonvalescenci. Obsahují nejen řadu minerálů, vitamínů, zdravých tuků, ale jdou i výtečná probiotika, která podporují růst a aktivitu střevní mikroflóry.

Cizrna

Je plná vlákniny a zdravých sacharidů. Pomůže vašemu tělu po prodělané nemoci dostat se opět do formy. Je to potravina, která pomáhá detoxikovat organismus. A pro správné fungování je potřeba se zbavit toxinů v těle. Po léčbě ATB je jich v těle více než dost.

Obrázek:pixabay.com