7 výhod suchého kartáčování a jak na to…

woman using bath brush

Některé věci zní legračně, přitom jsou tak moc zdraví prospěšné. Ať už se jedná o domácí pleťovou masku ze salátových okurek, kurkumy, nalévání plnotučného mléka či syrovátky do vany, až po suché kartáčování. Dnes si představíme 7 výhod, které suché kartáčování přináší.

Pomáhá odstraňovat toxiny

Možná vás jako první napadlo, že suché kartáčování odstraňuje odumřelé kožní buňky. To bezpochyby také. Nicméně základní myšlenkou suchého kartáčování je dostat do pohybu lymfatický systém, který pomáhá tělu zbavovat se toxinů. Je-li v organismu hodně toxinů, vede to k zánětům a dalším onemocněním. Pokud nemáte čas chodit pravidelně na masáže, zkuste suché kartáčování. Masáž celého těla jemnými štětinkami pomáhá tělu vyplavit přebytečnou vodu a toxiny tím, že se aktivuje lymfatický systém.

Zlepšuje průtok krve

Není asi žádným překvapením, že pod kůži máme cévní systém, sestávající z tepen, žil, žilek, vlásečnic. Masáž suché pokožky kartáčem zvýší/zlepší krevní oběh, což je důležité pro dodávání kyslíku a živin do buněk. Špatná cirkulace může vést k otokům a bolestem. Jemné masírování nohou působí i jako prevence křečových žil.

Pomáhá vyhlazovat celulitidu

Čištění suché pokožky může pomoci zmírnit i projevy celulitidy. Nemusíte se tedy omezit pouze na peeling mokré pokožky a používat drahé přípravky. Stačí vzít do ruky kartáč a masírovat celé tělo a zaměřit se i na problematická místa – stehna a zadeček. Mnoho lidí, kteří pravidelně suché kartáčování provádí, uvádí, že zlepšuje i barevný tón pleti, sjednocuje a dokonce minimalizuje tmavé skvrny.

Další výhody suchého kartáčování

  • Peeling pokožky – v podstatě jde o totéž, co se provádí na mokré pokožce s tím rozdílem, že čistíte suchou pokožku

  • Zlepšuje tón pleti

  • Stimuluje nervový systém

  • Relaxace – masáž je masáž, ale kartáčování má také své (výše uvedené) výhody. Nicméně se můžete s partnerem domluvit a namísto oboustranné masáže provést jeden druhému kartáčování těla. Jde o velmi příjemný zážitek. Použít můžete i olej, tak jako u masáže. Jen namísto masírování budete po těle kroužit kartáčem. Ten by měl samozřejmě být s jemnými štětinkami. 

Obrázky: urbanspa.ca, spaetc.fr