Přírodní prostředky pro úlevu od vbočeného palce, které zároveň fungují i preventivně

Fotografie: Depositphotos

Vbočený palec je problém, který může potkat naprosto každého z nás. Pokud se s ním potýkáte i vy, vyzkoušejte tyto přírodní prostředky pro jeho odstranění.

Na boj proti vbočenému palci existují i přírodní prostředky, které vám tento problém pomohou vyřešit, a to zcela přirozeně. Jedná se zejména o rostliny s významnými účinky na lidské zdraví, jež navíc působí preventivně, říká lékařka Elaine K. Luo.

Měsíček lékařský

Pro začátek můžete proti vbočenému palci použít měsíček lékařský. Tento krásný oranžový květ je základem mnoha léčivých prostředků na rány, záněty, řezné rány a kousnutí. Když na postižené místo nanesete tuto blahodárnou rostlinu, zmírníte tím šíření infekce a usnadníte práci krevnímu oběhu. To znamená, že se vyhnete vzniku bércového palce, nebo ho rovnou odstraníte. V tomto případě si můžete pomoci užíváním vhodné pleťové vody nebo olej získat z květů rostliny.

Léčivý heřmánek

Heřmánek je léčivá rostlina, která je známá především pro své protizánětlivé a zklidňující účinky. Jakmile se jeho květ dotkne vaší pokožky na nohou nebo ho vypijete ve formě čaje, okamžitě pocítíte zmírnění bolesti i zarudnutí a zabráníte dalším potenciálním problémům. Stejně tak si můžete připravit koupel nohou s koncentrovaným heřmánkovým čajem a namáčet se 20 až 30 minut (nejlépe každý večer před spánkem). Účinek můžete ještě zlepšit tím, že po koupeli nohou promasírujete postižené místo heřmánkovým esenciálním olejem.

Vyzkoušejte kurkumin

Kurkumin je velmi silná látka, která vyniká mnoha léčivými vlastnostmi. Jak vyplývá z jejího názvu, nachází se zejména v kořenu kurkumy a pro začátek je to vynikající prostředek proti bolesti způsobené protizánětlivými a analgetickými látkami. Má však také antioxidační a hojivé účinky, takže je ideální pro léčbu mnoha onemocnění. Prášek můžete buď aplikovat lokálně, nebo ho konzumovat – stačí ho nanést přímo na postižené místo s trochou vody nebo oleje, nebo ho smíchat s medem a mlékem a poté vypít.

sušená kurkuma
Fotografie: Pixabay

Aromatická levandule

Levandule je jedním z nejběžnějších přírodních léků – díky svým protizánětlivým a zklidňujícím vlastnostem vám totiž dokáže pomoci s mnoha potížemi, včetně vbočeného palce. Abyste si ulevili od bolesti, každý den aplikujte esenciální olej z této rostliny na postižené místo a nechte ho několik minut působit. Popřípadě ho můžete smíchat ještě s olivovým, mandlovým nebo kokosovým olejem, zředit a dopřát si příjemnou masáž nohou (tato masáž navíc příjemně zklidní celé vaše tělo a její vůně vám pomůže zrelaxovat).

Použijte Apegan

Apeganum je léčivá rostlina, která pomáhá stimulovat krevní oběh, zmírňuje bolest a tlumí záněty. Obsahuje totiž hojné množství kumarinu, flavonoidů a vitamínu C, díky kterým je navíc skvělým prostředkem pro přírodní prevenci a boj proti vbočenému palci. Stačí si z ní udělat nálev, namočit do něj nohy alespoň na 15 minut a výsledky pocítíte téměř ihned. Abyste však léčbu urychlili, opakujte tento postup každý den, dokud nezaznamenáte zlepšení. Jedná se o velmi účinný prostředek, jen musíte být trpěliví.

Zdroj: Healthline, Harvard Health Publishing

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]