Čtyři způsoby jak zpomalit stárnutí nad šedesátkou

Fotografie: Pixabay

Ne každý zažije problémy se stárnutím, protože špatné návyky a genetika mohou zapříčinit, že se 60 let nedožijete. Pokud jste se ovšem do tohoto věku dostali, mohou se vám tyto rady hodit

Stárnutí je krásná věc, která je často spojována s volným časem, relaxací, vídáním vnoučat a ježděním na chatu či relaxační pobyty. Bohužel, jak už to tak bývá, nic není jen růžové. Se stářím totiž přichází i problémy, jako různé bolesti, častější výskyt nemocí či zhoršená pohyblivost. Ne všemu můžete zabránit, ale dnes přinášíme cesty, jak zpomalit rychlost šíření některých z těchto negativních vlivů.

Metoda pro zpomalení úbytku kostní tkáně

Po šedesáti letech života je naprosto běžné, že kosti oslábnou. S věkem se člověk pohybuje čím dál tím méně a dochází ke změnám v hormonálním systému. Pokud chcete oslabení kostí zpomalit, tak do své stravy rozhodně zařaďte potraviny s vysokým obsahem vápníku. Prioritou jsou fermentované mléčné výrobky, protože ty spolu s vápníkem obsahují i vitamín D. Na tom závisí schopnost absorpce vápníku. Zdravý životní styl a cvičení jsou také důležitá, chůze, plavání či ježdění na kole vám dostatečně nepomůže.

Fotografie: Freepik

Metoda pro zlepšení činnosti kardiovaskulárního systému

Srdce je sval a ten se, jako každý jiný, po 60 letech neustálé práce opotřebuje. Často dochází ke zvednutému tlaku, který zvláště po cvičení jen tak rychle neklesne zpátky do normálu. Pro prodloužení životnosti vašeho nejdůležitějšího svalu vám nebude stačit jen tak ležet na gauči. Domluvte si konzultaci s odborníkem a zkuste najít vhodné řešení, dokud ještě můžete. Obecně pro lidi nad 60 platí, že 2 silové cvičení týdně nízké až střední intenzity velmi pomohou.

Metoda pro zabránění vzniku nadváhy

Metabolismus se s věkem zpomaluje. To je zapříčiněno postupným úbytkem svalové hmoty, který začíná již ve 40 letech. Čím vyšší věk, tím tělesná hmotnost snadněji přibývá. Jakmile dojdete do stavu obezity, tak jste jen krůček od problémů se srdcem a pohybem. Pro zhubnutí nadbytečných kil je nejdůležitější strava. Nemusíte chodit do extrémů, ale aspoň 70% vaší stravy by měly být zdravé potraviny.

Fotografie: Freepik

Metoda pro lepší stav pokožky

Kůže se s věkem ztrácí. To je způsobeno ztrátou hmatatelného množství proteinu, jako je například kolagen. Kůže také začíná hůře vnímat sluneční světlo, tudíž se zhoršuje syntéza vitamínu D v těle. Ke zlepšení stavu pokožky určitě pomohou potraviny živočišného původu, které obsahují kolagen. Ten najdete v kuřecím, hovězím, vepřovém či krůtím mase.

Zdroj: