Dokonalého zadečku je možné dosáhnout i bez nepříjemného pocení v posilovně. Stačí použít některou z domácích masek

Fotografie: Depositphotos

Pro perfektní pozadí se často doporučuje odbourání tuku z boků a stehen. Zde jsou však tipy, které vám pomohou dosáhnout krásnějších hýždí i jinak.

Všichni víme, jak důležitou roli hýždě hrají ve vizuální stránce každé ženy. Nejenže díky nim vypadáme atraktivněji, ale většina oblečení nám také lépe padne. Pevné a svalnaté hýždě jsou navíc důležité i pro naše zdraví. A to proto, že pomáhají předcházet zraněním zadní části těla. Není mýtem, že všechny ženy chtějí mít krásné a pevné hýždě. Postupem času a působením gravitace ale bohužel ztrácejí svou pevnost. Naštěstí existuje řešení, jak dosáhnout požadovaného efektu, říká lékařka Cynthia Cobb.

Pravidelný peeling pokožky hýždí

Exfoliace vám pomůže nejen odstranit odumřelé kožní buňky, ale také obnovit mikrocirkulaci krve v dané oblasti. To pomůže snížit zadržování tekutin, a tím i celulitidu. Jednou nebo dvakrát týdně postačí, když si tuto oblast exfoliujete.

Čaje s fytoestrogeny

Fytoestrogeny jsou chemické sloučeniny, které jsou součástí složení některých potravin a přírodních produktů a působí v ženském těle podobně jako estrogeny. Podílejí se proto na zvětšení hýždí i poprsí. Mezi nejčastěji doporučované nálevy patří červený jetel, fenykl a pískavice řecké seno.

Domácí masky pro zlepšení kvality pokožky

Domácí masky z produktů, které mají zpevňující, tonizující a hydratační účinky, jsou také velmi účinné pro přirozené zvětšení hýždí. Toto jsou 4 nejlepší recepty:

  • Okurkovo-vaječná maska: Smíchejte 1 okurku s 1 žloutkem a směs naneste na hýždě malými krouživými masážemi. Nechte působit 20 minut a poté místo opláchněte.
  • Hroznová maska: Hrozny mají zpevňující účinky, které působí proti ochablosti. Rozmačkejte 6 nebo 7 fialových hroznů a naneste pastu na hýždě krouživými pohyby odspodu nahoru. Nechte působit 10 minut a poté opláchněte teplou vodou.
  • Jablečná maska: Nakrájejte dvě červená jablka a rozmixujte je společně s 1 lžící olivového oleje. Naneste masku na zadek a nechte ji působit 20 minut, než ji odstraníte.
  • Maska z avokáda a medu: Smíchejte avokádo se dvěma lžícemi medu a vzniklý krém naneste na hýždě a krouživými pohyby masírujte. Nechte ji několik minut působit a poté místo opláchněte.
Fotografie: Depositphotos

Vhodné potraviny

Kromě všech těchto triků existují také určité potraviny, které vám pomohou vytvarovat krásné hýždě. Jedná se o mléčné tuky, například mléko, sýr a jogurty. Vejce, libové maso, například kuřecí maso bez kůže, ryby, telecí maso, krůtí prsa a tuňák. Nezapomínejte ani na luštěniny, například cizrnu, fazole, čočku a sóju. Důležité jsou také sacharidy, tedy například celozrnné těstoviny, celozrnný chléb a ovesné vločky. Doporučují se i ořechy a rozhodně nezapomínejte na pravidelný pitný režim.

Zdroj: Healthline, Healthline