10 prokazatelných zdravotních benefitů, které přináší pití piva

Pivo zná velmi dobře každý z nás. Jedná se o alkoholický nápoj, jež popíjíme s přáteli jen tak anebo jako chuťovku k některým jídlům. Pivo obsahuje ve větším množství bílkoviny a vitamíny skupiny B než víno. Rovněž má větší množství antioxidantů.

Chmel (hlavní složka piva) je bohatým zdrojem flavonoidů, které patří k velmi silným antioxidantům. Také je dobré vědět, že pivo je zdrojem minerálů, které hrají klíčovou roli při některých metabolických procesech. Jestliže se pivo pije v přiměřeném množství a nepřehání se to s jeho konzumací, přispívá k posílení zdraví v mnoha směrech. Ostatně totéž platí také pro víno –„ všeho s mírou“.

  1. Pivo a ledviny

Pivo pomáhá udržovat ledviny zdravé, protože snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů o celých 40%.

  1. Snižuje cholesterol

Jak už jsme uvedli výše, platí to pouze při umírněné konzumaci piva. V takovém případě dokáže pivo snižovat cholesterol v krvi. Je to proto, že se v něm nachází vláknina, která má schopnost snižovat LDL cholesterol – tedy ten zlý cholesterol, který páchá škody.

  1. Vitamíny skupiny B

Pivo obsahuje vitamíny skupiny B – B1, B2, B6, B12. Konzumenti piva mají až o 30% vyšší hladinu vitamínu B6 oproti lidem, kteří pivo nepijí vůbec. Ve srovnání s milovníky vína, je hladina tohoto vitamínu vyšší o dvojnásobek.

  1. Prevence osteoporózy

Pivo posiluje kosti díky obsahu křemíku. Což přispívá k lepší hustotě kostí a působí tak i jako prevence osteoporózy.

  1. Pivo proti nespavosti

V pivu se nachází látky, které podporují zdravý spánek. Tudíž sklenička piva může podpořit i zdravý spánek.

  1. Prevence infarktu

Toto platí pouze za předpokladu, že se to opravdu s pitím piva nepřehání (1 sklenička piva denně). V takovém případě pivo působí jako prevence proti srdečnímu infarktu. Totéž platí u vína. Ovšem vyšší množství alkoholu působí přesně opačně – tělo rychleji stárne, chátrá a člověk je náchylný na různá onemocnění.

  1. Podporuje paměť

Nedávná studie prokázala, že pivo dokáže zvyšovat kapacitu paměti. Průzkumy rovněž prokázaly souvislost mezi pivem a nižším rizikem Alzheimerovy choroby.

  1. Odbourává stres

Samozřejmě, že není vhodné popíjet pivo před pracovní dobou nebo během pracovní doby. Nicméně skupina vědců z Montrealu zjistila, že sklenička až dvě piva za den dokáže snížit pocity úzkosti a stres.

  1. Pěknější pokožka

Pivo má blahodárný vliv na pokožku. To asi není pro vás žádná novinka, protože kdo by neznal pivní lázně. Pokožka je po pivu vzhledově mladší a pěknější. Je to díky obsahu vitamínů a látkám podporující regeneraci.

  1. Zlepšuje trávení

Pivo obsahuje hořké složky, které blahodárně působí na trávení a navíc pivo podporuje i chuť k jídlu. Pivo se ne nadarmo podává k určitým typům jídla, aby se člověk zbavil pocitu těžkého břicha.

Obrázek: pixabay.com