Zvonění v uších se lze snadno zbavit i podomácku. Pomůže také odpočinek a jóga

Fotografie: Depositphotos

Zvonění v uších může velmi snadno ovlivnit váš každodenní život. Pokud problém trápí i vás, vyzkoušejte tyto osvědčené způsoby léčby.

Časté zvonění v uších je nepříjemný problém, který může snadno ovlivnit váš každodenní život. Pokud se s ním potýkáte i vy, nehrozí vám sice žádná velká rizika, ale pravděpodobně to pro vás není nic příjemného. Příznaků se můžete poměrně snadno zbavit, a to zejména změnami svého životního stylu. Často k nim totiž dle lékařky Nicole Leigh Aaronson přispívá stres a vystavování se hlučným akcím, jako jsou koncerty nebo výstavba.

Zvonění v uších a jak problém léčit

Pokud vás trápí časté zvonění uší, bude pro vás nejlepší odhalit příčinu problému. Jakmile tak učiníte, můžete se pokusit najít vhodné změny, které vám následně pomohou zmírnit příznaky a ochránit vás před jejich opětovným výskytem. Vyskytnout se totiž mohou dle doktorky Aaronson například i v důsledku nespavosti, ušní infekce, mozkového nádoru, onemocnění štítné žlázy, srdeční choroby, ztráty sluchu, hormonálních změn a mnoha dalších problémů.

Obecně vám však může poskytnout úlevu vhodné zařízení, jako je sluchadlo, které pomáhá mozku lépe a snadněji zpracovat zvuk a jeho vnímání. Velmi dobře se poté dle serveru Healthline osvědčily také výrobky pro maskování zvuku, které naopak poskytují příjemný vnější hluk – může se jednat například o bílý šum, zvuky přírody nebo vážnou hudbu. Ty se osvědčily zejména během noci, kdy mimo jiné pomáhají snadněji usnout.

Lékaři nedokáží pochopit, že většina lidí stále netuší, jaký význam mají bílé skvrny na nehtech

Pozor na příliš mnoho stresu

Zásadní je pro zmírnění zvonění v uších také nastavení psychické rovnováhy. Právě totiž nadměrný stres, úzkost nebo deprese může podle odborných studií k tomuto nepříjemnému příznaku přispívat nebo ho zhoršovat. Ať už se tedy nacházíte v jakékoli situaci, pokuste se najít každý den alespoň několik minut na chvíli klidu, kdy si budete moci srovnat myšlenky a připravit se na své denní povinnosti. Vaše psychika hraje velmi důležitou roli v celkovém zdraví.

uši, sluch
Fotografie: Freepik

Stres můžete snížit také pomocí cvičení, jako je například jóga, otužování, zvedání činek, běhání nebo rychlé procházky v přírodě, radí doktor Timothy J. Legg. Tímto způsobem mimo jiné přispějete ke své celkové fyzické zdatnosti a budete se cítit mnohem lépe. Úlevu od nepříjemných pocitů spojených se stresem vám poté může poskytnout i foukání na palec. To je jedním z tradičních způsobů léčby stresu, jak jsme na Zdravém Stravování již dříve uváděli.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]