Žlutá, červená a černá maca, kterou si vybrat? + 10 zdravotních přínosů

Maca nebo také peruánský ženšen má velké množství léčebných účinků. Vybrat si můžete macu žlutou, červenou nebo černou, přičemž každá z nich má odlišný vliv na zdraví člověka. Prospěšné jsou všechny, ale přeci jen se mezi nimi nachází určité rozdíly.

Žlutá maca – dodává energii, podporuje vitalitu, plodnost, působí jako antidepresivum a nastoluje hormonální rovnováhu. Je vhodná pro muže i ženy.

Červená maca – patří k nejvzácnějším druhům macy,obsahuje nejširší spektrum antioxidantů a aminokyselin. Působí jako přírodní antidepresivum a zmírňuje stres. K výrazným účinkům patří zmenšení prostaty u mužů, zlepšení kvality kostí a protirakovinné účinky. Užívat ji mohou muži, ženy, ale i děti.

Černá maca – podobně jako žlutá a červená maca i tato zvyšuje sexuální libido a plodnost, navíc je to zdroj okamžité energie. Mimo to podporuje paměť a koncentraci, zlepšuje kvalitu spermií u mužů, posiluje imunitu a zlepšuje kvalitu spánku. Vhodná je pro páry a muže.

Všechny typy macy jsou bohaté na vitamíny a minerály, obsahují ve větší nebo menší míře podle typu macy rostlinné steroly, které jsou biochemicky podobné hormonům, jako je estrogen, testosteron a progesteron. Maca obsahuje také mastné kyseliny, které jsou prospěšné pro srdce, pomáhá stabilizovat hladinu glukózy v krvi a snižuje zánět. Přinášíme vám 10 zdravotních přínosů macy.

10 zdravotních přínosů macy

  1. Bohatý zdroj vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších živin

  2. Dodává energii, vytrvalost a sílu

  3. Reguluje hormonální rovnováhu

  4. Pomáhá ženám v menopauze

  5. Stimulace libida – příznivě ovlivňuje intimní život

  6. Podporuje fyzickou a psychickou výkonnost

  7. Přispívá k harmonizaci menstruačního cyklu (výtečná při PMS)

  8. Podporuje zdravý spánek

  9. Zlepšuje zdraví štítné žlázy, jater a dalších orgánů

  10. Podporuje zdraví kostí

Obrázky: andeanleaves.com, purplesuper.com, andeannatural.com