Pokud si všimnete jednoho z těchto častých příznaků, ihned kontaktujte lékaře

Fotografie: Depositphotos

Pokud na sobě rozpoznáte tyto „neškodné“ příznaky, raději se rychle poraďte se svým lékařem. Mohlo by se jednat o velmi nebezpečná onemocnění.

Lidské tělo je opravdu složitý mechanismus, který pracuje velmi efektivně a jednotlivé jeho části jsou v dokonalé souhře. Pokud se proto v některé z nich objeví problém, může se to projevit mnoha různými známkami. Často například dle lékařky Cynthie Cobb mohou popraskané rty značit onemocnění žaludku nebo anémii, zatímco akné a zarudnutí nedostatek určitých vitamínů. Je proto důležité být neustále na pozoru a v případě potřeby kontaktovat lékaře.

Zarudnutí kůže, vypadávání vlasů

Kožní problémy, jako je zarudnutí, a vypadávání vlasů mohou být často důsledkem nedostatku biotinu nebo vitamínu B7 v těle. Pokud se s nimi tedy často potýkáte, zkuste do svého jídelníčku zařadit více ořechů, jogurtů, mrkví, cibule, sezamových semínek, banánů, avokáda a hub. V každém případě se také vyplatí navštívit lékaře, který vám pravděpodobně doporučí vyhýbat se stresu, neboť za příznaky může stát i zvýšená hladina kortizolu. Někdy však mohou být na vině také problémy se štítnou žlázou a některé léky.

Praskliny na okrajích rtů

Další nepříjemný problém, který způsobuje bolest a může vám narušit každodenní život, jsou popraskané okraje rtů. Mezi nejčastější příčiny patří dle serveru Healthline nedostatek vitamínu B, onemocnění žaludku, anémie způsobená nedostatkem železa, bakteriální infekce, poškození imunitního systému a také cukrovka. Pokud vám nepomůže doplnění potřebných živin a změny ve stravovacím plánu, pak byste měli raději navštívit odborníka.

Barva moči je spolehlivým indikátorem tělesného zdraví. Může upozornit i na ledvinové kameny a infekci

Svalové křeče a problémy s končetinami

Svalové křeče mohou být často důsledkem nadměrného cvičení v posilovně nebo nedostatku hořčíku. V případě těchto příčin vám dokáže snadno pomoci doplnění tohoto důležitého minerálu (např. ve formě doplňku stravy) a dostatečná regenerace. Někdy však může být na vině také nedostatek vitamínů B9, B6 a B12 a kyseliny listové. Ty můžete získat, pokud zařadíte do svého jídelníčku špenát, chřest, červenou řepu a zelené fazolky.

křeč, lýtko, bolest nohy
Fotografie: Freepik

Časté záněty kůže a akné

Akné a záněty kůže jsou nepřítelem mnoha lidí a dokáží intenzivně narušit jejich vzhled. Pokud trápí i vás, možná se vás tělo snaží varovat před hormonálními problémy nebo nedostatkem vitamínu A či D. Užitečným řešením může být v tomto případě konzumace olejnatých semen, zelené zeleniny a mléčných výrobků. Na ZdravémStravování jsme také psali o přírodním zázraku, který odstraní akné přirozeně.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]