Zázvorová limonáda – jednoduchý recept pro chuť i pro zdraví!

Zázvorová limonáda představuje velice chutný a zároveň i zdravý nápoj, který si získává přízeň stále většího počtu lidí. Nejenže vás dokáže příjemně osvěžit, ale rovněž má skvělé účinky na vaše zdraví. Zázvor je obecně velice oblíbený a mnoho lidí si z něho připravuje nejen limonádu, ale i čaj či různé odvary, kterými si následně posiluje imunitu. Zázvorová limonáda není na přípravu vůbec složitá a po časové stránce vám zabere jen několik málo minut. V dnešním článku vám prozradíme jednoduchý recept, který vám zaručeně zachutná!

Zázvorová limonáda – ingredience

Na přípravu zázvorové limonády nepotřebujete mnoho ingrediencí:

 • 200 g třtinového cukru
 • půl litru vody
 • špetku soli
 • 6-8 citronů
 • kousek zázvoru (cca 4cm)
 • perlivou vodu

Příprava zázvorové limonády trvá jen pár minut a na její přípravu nemusíte být mistr kuchař. I naprostý laik ji dokáže hravě připravit. Tak to zkuste a uvidíte, že na tom vůbec nic není!

Postup přípravy

 1. Připravte si středně velký hrnec, do kterého nalijte půl litru vody a přidejte na jemno nastrouhaný kořen zázvoru. V tomto složení obsah hrnce přiveďte k varu.
 2. Poté přidejte třtinový cukr, špetku soli a míchejte, dokud se cukr a sůl dokonale nerozpustí.
 3. Následně odstavte a vzniklou směs nechte vychladnout a uležet – nejlépe 30 minut.
 4. Připravený a vychladlý sirup sceďte a uložte v uzavřené lahvi do lednice. Tento základ vám v lednici vydrží několik dní a vy si jej můžete dávkovat dle libosti.
 5. Koncentrovaný základ je vhodné smíchat s perlivou vodou. Při podávání přidejte do každé sklenice šťávu z půl až jednoho citronu.

Obrázek: pixabay.com

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]