Lidé se jí smějí, že její přítel s postižením nedokáže plnit partnerské povinnosti. Opak je prý ale pravdou

Fotografie: Depositphotos

Příběh tohoto mladého páru s neuvěřitelnou odvahou a láskou inspiruje k tomu, abychom se vždy podívali pod povrch. Důležitější než postižení je to, jak si lidé navzájem vyhovují a milují se naplno. 

Shane Burcaw se narodil se spinální svalovou atrofií (SMA) a již od dvou let žije na invalidním vozíku. Hannah Aylward potkal na internetu a společně začali budovat svůj vztah, který byl zpečetěn sňatkem v září 2020. Nicméně jejich nezvyklý vztah byl (a stále je) provázen neoprávněnou kritikou a neustálými poznámkami ze strany krutých „trolů“. Oni však otevřeně mluví o svém příběhu a například i o svém intimním životě, který je mnohem komplexnější, než by se mohlo na první pohled zdát.

Rozbíjejí mýty o postižení a intimním životě

Shane a Hannah, dvojice, která lidi učí o důvěře, lásce a respektu nejen k sobě navzájem, ale i k sobě samým, promluvila v epizodě pořadu StyleLikeU na youtube. Jejich odvážná a upřímná slova poskytují náhled do jejich intimního života a odkrývají mýty a předsudky, které se týkají postižení a intimního života.

Video nazvané Laughing At Your Ableist BS je součástí série, kde různorodí jedinci oslavují sebepřijetí tím, že se nechají vidět tak, jak jsou, a otevřeně mluví o svém stylu, sebepojetí a identitě. Hannah v něm prozradila: Lidé si často myslí, že jsem Shaneova sestra nebo máma.“ A to není všechno, co musí Shane a Hannah snášet. Pár denně dostává spoustu komentářů, které pocházejí od mužů, již se domnívají, že by Hannah měla být s nimi a že vztah s Shanem není fér.

Shane vysvětluje, že lidé kvůli jeho stavu často předpokládají, že není schopný mít pohlavní styk. Nicméně realita je zcela odlišná. Shane říká: „Mám pocit, že to tak není. Vnímají to tak, že nemohu mít pohlavní styk v jejich velmi omezeném klasickém úhlu pohledu. Myslí si, že to je vše a konec. Nic ale nevědí…“

Dorozumí se i bez zbytečných slov

Shane a Hannah mají tajný jazyk, který jim umožňuje komunikovat i v ložnici. I když Shane nemůže mít fyzickou interakci stejně snadno jako muži bez postižení, jejich intimita je plně funkční a uspokojující. Shane vysvětluje: Muž bez postižení může přijít k Hannah a začít ji hladit po ramenou, ale já tohle nedokážu, proto jen řeknu: ‚Chceš se se mnou vyspat?‘ A vím, že to asi lidi otřese, protože si říkají: ‚To asi není romantické,‘ ale tak to prostě je.“

Narodil se bez rukou, ale kreativita mu nechybí. Příběh umělce, který překonal svůj handicap

Hannah dodává: „Obecně Shane používá hlas tam, kde by jiní lidé jen udělali něco fyzicky.“ Mějte na paměti, že intimní život Shanea a Hannah je plný vzájemného porozumění a respektu. Dokážou přečíst signály a potřeby druhého bez zbytečného slova.

Jejich neobyčejný vztah je dokonalým příkladem toho, jak láska může překonat překážky a jak důvěra může posílit každý vztah. Pro Shanea byl v minulosti jeho stav břemenem, ale s Hannah je to jinak. Říká: „S Hannah je to jiné: Vím, že náš život bude i nadále veselý, zábavný a plný dobrodružství. Poprvé v životě mám pocit, že nejsem přítěží, protože Hannah je tu pro mě celá a necítí se mnou zatížená.“

Sdílí svůj příběh na youtube

Shane a Hannah se nenechali odradit závistí a neoprávněnou kritikou. Naopak, otevřeně se podělili o svůj příběh, aby ukázali, že láska a důvěra jsou silnější než jakékoli předsudky. Jejich příběh nám připomíná, že každý vztah je jedinečný a že pravá láska nezná žádné omezení. Jejich video na youtube již nasbíralo tisíce zhlédnutí a lajků, což dokazuje, že jejich příběh oslovuje mnoho lidí. Komentáře na sociálních médiích jsou plné obdivu a podpory.

Zdroj: New York Post

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]