Zábavná sportovní aktivita – Jízda na bruslích

Léto je přímo stvořené, pro sportovní aktivity, které vás budou zaručeně bavit. Jednou z nich je právě jízda na kolečkových bruslích. Jestliže patříte mezi začátečníky, můžete vyrazit ze začátku s někým, kdo jízdu na bruslích ovládá. Existují dokonce kurzy, vedené instruktorem a můžete tak tuto zábavu absolvovat s dalšími nováčky. Nabízí se i možnost poznat díky tomuto sportu nové lidi a třeba vás to začne bavit.

Proč jezdit právě na bruslích

  • Jízdou na bruslích posilujete srdce a pozitivně působí také na dýchací soustavu. Pravidelný pohyb je nejúčinnější zbraň proti nadbytečným kilogramům. Za hodinu aktivního bruslení spálíte až 600 kalorií.
  • Bruslení efektivně formuluje postavu a posiluje celý svalový systém. Získáte nejen hezké tělo, ale skvělou kondici a upevníte si zdraví.
  • Možná vás překvapí, že bruslení šetří klouby. Proto je tato sportovní aktivita vhodná pro ty, kterým velká zátěž na klouby nevyhovuje ze zdravotních důvodů.

Srovnání různých sportovních aktivit

Celkem existuje nespočet různého aerobního cvičení. Mezi ně se řadí například i běh. Svým efektem je dokonce podobný jízdě na bruslích, ale přece jen nějaké odlišnosti tady jsou. Při jízdě na kolečkových bruslích se zatěžují mnohem méně klouby. Pravidelný běh je pro klouby zhruba o 50% namáhavější než bruslení. Co se jízdy na kole týká i zde mají brusle něco navíc. Díky bruslím spálíte větší množství kalorií. Ani běhání nebo jízda na kole není tak účinné při spalování, jako bruslení. Navíc vás nutí držet vzpřímené tělo, což je prospěšné také pro páteř. Pokud máte doma schované brusle, tak je honem vytáhněte, oprašte a vydejte se na projížďku. Dnes už jsou pro bruslaře i trasy nejen v lesoparku, ale kolem řeky a mnoho dalších.

Obrázek: squawalpine.com