Vhodné doplňky pro prevenci chronických onemocnění pro ženy v každém věku

Fotografie: Freepik

Hormonální rovnováha ženského těla určuje jeho normální fungování a psychologický stav ženy. Jaké doplňky pro prevenci chronických onemocnění vám pomohou, abyste zůstala zdravá a energická?

DNA je naší velkou součástí, ale neurčuje celou vaši budoucnost. Prevence chronických onemocnění je základem, na který byste neměli zapomínat. Díky tomu můžete zmalit stárnutí a užít si zdraví, veselí a velkého množství energie i v pokročilejším věku. Možná to nevíte, ale expresi zděděného genu můžete ovlivnit, a to volbou svého životního stylu. I dědičná chronická onemocnění jsou pouze prediktorem, nikoli neměnným výsledkem.

Doplňky pro ženy všech věkových skupin

Chronická onemocnění způsobená stárnutím jsou nejčastějšími problémy. Můžete jim ale snadno předejít, když se budete o své tělo dobře starat již ve svém mládí. Ve věku 65 let trpí až 80 procent jedincí jedním nebo dokonce několika chronickými onemocněními, mezi které patří kardiovaskulární onemocnění, cukrovka, hypertenze, vysoký cholesterol, artritida nebo osteoporóza.

Fotografie: Freepik

Normální stárnutí kdykoli v životě ženy

První hormon uvolněný z vaječníků dívky je progesteron a asi o tok později se začne uvolňovat estrogen. Během reprodukčních let se tato dvojice hormonů měří v poměru k sobě navzájem. Pokud je estrogen příliš vysoký nebo progesteron příliš nízký na vyvážení, je velmi pravděpodobné, že dojde k PMS, změnám nálady, migréně, myomům, křečím během menstruace, neplodnosti nebo dokonce k potratu.

V tomto období je důležité doplňovat multivitamíny, železo a probiotika. V případě nadbytku estrogenu se doporučují byliny pro detoxikaci jater a progesteronový krém.

Látky, které odstraňují toxiny z jater a vyrovnávají estrogen (kyselina alfa-lipoová, methionin, taurin, glycin). K detoxikaci jsou vhodné byliny jako ostropestřec mariánský, výhonky brokolice a extrakt z artyčoku. Ty navíc podporují nadledviny v případě dlouhodobého stresu.

Fotografie: Freepik

Perimenopauza a menopauza

Ve věku 35 let a později se hladina progesteronu snižuje a vrací stav estrogenové dominance. Proto se v tomto období perimenopauzy příznaky PMS zhoršují. Postupem času hladiny estrogenu začínají klesat a objevují se takzvané návaly horka, noční pocení, poruchy spánku, snížené libido, nadváha a osteoporóza.

Existuje řada aminokyselin a bylin, které obsahují kombinaci GABA, L-theaninu, taurinu, melatoninu, inositolu nebo 5HTP. Přidejte multivitamíny s vitamínem D a máte skvělý recept na dobu menopauzy, která nastává ve chvíli, kdy je žena již rok bez menstruace.

Zdroj: Econet

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]