Věci, které byste nikdy neměli dělat na prázdný žaludek. Většina lidí zbytečně riskuje své zdraví

Fotografie: Depositphotos

V životě praktikujeme různé zlozvyky, kterým bychom se měli spíše vyhýbat. Ale znáte to, zvyk je železná košile a těžko se od něho odvyká. Je ale škoda si pak tímto způsobem zbytečně ubližovat.

Možná i vy máte zažité, že na třešně je lepší nepít mléko a raději ani vodu ne, pokud nechcete strávit následující dobu na záchodě. Existují ale i další věci, jichž bychom se měli vyvarovat, a to pro zdraví svého organismu. Které to jsou a neděláte je náhodou také? Více prozradila lékařka Natalie Olsen.

Užívání protizánětlivých léků

Na prázdný žaludek není vhodné jíst nesteroidní protizánětlivé léky s obsahem účinných látek, jako jsou kyselina acetylsalycilová (acylpyrin, Aspirin, Algirin, Stacil), dále ibuprofen (Brufen, Ibalgin), naproxen (Nalgesin) a diklofenak (Diclofenac). Při konzumaci na lačno totiž hrozí vážné zdravotní problémy, nezřídka může vzniknout i žaludeční krvácení.

Pití černé kávy

Hodně lidí si dává na prázdný žaludek černou kávu. Uvaří si ji ráno, hned jak vstanou, protože potřebují nabudit a dodat energii. Tu jim sice káva nejspíš dodá, ale zároveň může přispět ke vzniku pálení žáhy a dalším problémům s trávícím traktem. Přitom jeden šálek kávy na lačno vede k nedostatku serotoninu, a tím pádem i mrzuté náladě po celý den.

Pití alkoholu

Na prázdný žaludek pijí alkohol snad jen notoričtí alkoholici. Je to totiž zcela nezdravé. Rychlost absorpce alkoholu je v tomto případě tak rychlá, jako byste přijali alkohol intravenózně injekcí. Rychleji tedy nastanou i pocity opilosti.

Fotografie: Pixabay

Spánek s prázdným žaludkem

Nízká hladina glukózy v krvi a hlad vám nedovolí usnout. Jít spát, když máte hlad, není právě nejlepší. Vhodnější je najíst se, ovšem s mírou. Přejídání není zdravé ani v tomto případě. Na lačno byste ale neměli žvýkat žvýkačku, protože přispívá k ničení výstelky žaludku. To může vést ke gastritidě.

Cvičení před jídlem

Když cvičíte ve chvíli, kdy pociťujete hlad, ve skutečnosti vám bude chybět potřebná energie pro fyzický výkon. Není to právě nejzdravější pro intenzivní trénink. Raději se pusťte třeba do aerobního cvičení, kde to tolik nevadí.

Fotografie: Freepik

Nakupování potravin, když máte hlad

Chcete-li ušetřit finance, nechoďte nakupovat potraviny, když jste hladoví. Je totiž více než jasné, že nakoupíte i to, co byste normálně do nákupního vozíku nedali. Jenže hlad vám říká, že je koupit máte. S plným žaludkem toho koupíte méně.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]