V létě vyžaduje pokožka jinou péči, než jí dopřáváte během zimy. Nedělejte chyby, které vás mohou stát její krásný vzhled

Fotografie: Freepik

Slunce nemilosrdně praží na vaši tvář a pálí na kůži po celém těle. Tomuto faktoru musíte v létě přizpůsobit péči o pleť.

Během horkých letních měsíců prozářených Sluncem vyžaduje vaše pokožka zvláštní pozornost. Péče i no bude značně odlišná od způsobu, jakým se o ni staráte během zimy. Rozdíl bude v použitých přípravcích, způsobu jejich nanášení a zohlednění potřeby hydratace. Kůže se totiž vysušuje ještě více než v zimních měsících, kdy ji dehydratuje silný mrazivý vítr, který vám fouká přímo do obličeje.

Fotografie: Unsplash

Změňte používanou kosmetiku

Ve většině drogérií byste měli být schopni dnes zakoupit zvlášť vyvíjené přípravky na léto a na zimu. Během teplých měsíců totiž nepotřebujete na pleť nanášet silné vrstvy, naopak se snažte používat co nejtenčí. Stejně tak bude mít letní kosmetika lehčí texturu a pozměněné složení oproti té zimní. Navíc obsahují přípravky na léto jiné živiny, které vaše pokožka potřebuje v teple doplňovat mnohem více než v zimě.

Pravidelně hydratujte

Největším problémem kůže v létě bývá sucho, teplo a sluneční záření. Kombinace těchto faktorů má za následek vysychání pokožky, což vede k jejímu rychlejšímu odumírání, loupání nebo dokonce ke spáleninám. Měli byste tomu předcházet tím, že budete svou kůži pravidelně hydratovat. Nezapomínejte se proto během dne namazat krémem a po večerní hygieně použít na tělo nějaký se silným zvlhčujícím faktorem.

Fotografie: Unsplash

Hydratovat však není potřeba pokožku jen navenek, ale také zevnitř, což vám zajistí pitný režim. Tekutiny musíte do těla doplňovat pravidelně a za den byste měli vypít minimálně 2 litry čisté vody. Nedoporučuje se přitom přijímat nápoje s kofeinem, který vás naopak ještě odvodní a vy tak nakonec budete potřebovat mnohem větší množství tekutin. Při fyzické námaze pijte více, sportovcům se doporučují až 4 litry vody denně.

Chraňte pokožku před slunečním zářením

Nezapomínejte na to, že vás nejvíce v teplých letních měsících ohrožují paprsky. Nedílnou součást jich tvoří nebezpečné UV záření, jemuž se nesmíte vystavovat příliš dlouhou dobu nebo zcela nechráněni. Nezapomínejte proto na používání přípravků s UV filtrem, který zamezí dopadu značné části těchto paprsků na vaši pokožku. Ta se tak okamžitě nespálí během prvního letního dne a vy snižujete riziko vzniku rakoviny kůže.

Fotografie: Unsplash

Pravidelně pokožku regenerujte

Prakticky veškeré činnosti, jimiž si v létě krátíte volné chvíle, mohou mít negativní dopad na vaši kůži. Nejčastěji se bude jednat o vystavování se slunečnímu světlu při opalování, působení chlorované vody z bazénu při plavání nebo mořské soli při šnorchlování na dovolené. Pokožka tak bude potřebovat pomoci s následnou obnovou a posílením buněk pomocí zvlhčujících a regeneračních krémů

Zdroj: Medonet