Úprava jídelničku a zdravá výživa

Zdravá výživa, cvičení, odpočinek, duševní hygiena – to vše a mnohem více jsou slova, před kterými mnozí stále zavírají oči. Ovšem pouze do doby než začne zlobit žlučník, ohlásí lékař vysoký cholesterol, cukrovku a jiné život komplikující onemocnění.

Přitom nejde o nic složitého. Složité si to děláme jen my lidé. Úprava jídelníčku nemusí a ani by neměla probíhat ze dne na den. Ráno si dáte dortíček se šlehačkou a následující den talíř zeleniny. Tak takto to určitě nefunguje, alespoň ne dlouhodobě. Jak tedy nastartovat úpravu jídelníčku a udělat to tak, že nás zdravá výživa bude bavit?

Zdravá výživa zábavou

Pokud vás baví vaření, věřte, že vás v této oblasti čeká mnoho nového a nepoznaného. Dozvíte se čím nahradit vajíčko, jak nemuset použít bílý cukr, že se dá polévka zahustit i jiným způsobem než moukou a mnoho dalšího. Udělejte si z toho svůj nový koníček a začněte sbírat zdravé recepty a informace.

Úpravu jídelníčku nastartujte pozvolna

Rozhodně nezačínejte „baštit“ zdravé jídlo ze dne na den tím, že zcela vynecháte věci, na které jste zvyklí. Tento krok je opravdu pro velmi odvážné, odhodlané lidi nebo ty, kterým ze zdravotních důvodů už nic jiného nezbývá. Začněte tím, že omezíte přílohy a naložíte si více zeleniny. Zdravá úprava jídla spočívá v tom, že nebudete jíst tučné a smažené. Místo kuřecího řízku zkuste grilovaná či pečená kuřecí prsíčka. Uvidíte, že vám budou chutnat. Navíc nenásilnou formou jen změníte styl přípravy.zdravé jídlo

Jak nahradit sladkosti

Místo mléčné čokolády si kupte kvalitní hořkou. Tu si nastrouhejte, aby vás nelákalo jíst tabulku po tabulce a uchovejte v uzavřené skleničce v lednici. Lze jí sypat do ovesné kaše ke snídani, bílého jogurtu na svačinku či osvěžujícího smoothie. Existuje mnoho výtečných receptů na zdravé dezerty, které pomohou zahnat ataky na klasické zákusky. Magazín pro zdravý život je plný takové inspirace. Nebojte se změny a udělejte první krok.

Obrázek: pixabay.com