Univerzální domácí masti, které pomohou vyřešit celou řadu problémů

Málokdo dnes používá domácí masti. Zvykli jsme si, že s každým zdravotním problémem míříme k lékaři. Ten nás většinou vyšetří a ať už něco objeví, nebo nikoliv, pro klid duše vám předepíše nějaký lék, který máte brát. Vy máte pocit, že se léčíte, a lékař i farmaceutické společnosti na tom vydělávají peníze.

Skutečnost je ale taková, že jen malé procento léků je skutečně nezbytné – ve většině případů by si naše tělo dokázalo pomoci i díky přírodním prostředkům – my mu ale nedáváme šanci.

Dnes se proto podíváme na domácí masti, které si snadno vyrobíte a které fungují stejně dobře jako kdejaké prostředky z lékárny. A navíc máte jistotu, že do svého těla dostáváte jen kvalitní přírodní suroviny a žádné toxické chemikálie.

Univerzální mast ze včelího vosku

Tuto mast můžete využít k řadě problémů, které vás trápí – od kožních potíží přes bolesti kloubů až po dýchací potíže. Budete přitom potřebovat jen tři obyčejné ingredience:

  • 1 lžíce rostlinného oleje
  • Včelí vosk
  • Uvařený žloutek

Postup je velmi snadný. Nalijte olej do mísy a poté rozpusťte na mírném plameni včelí vosk. Žloutek rozdrťte vidličkou a přidejte jej do oleje s voskem, aby se vytvořila hustá konzistence krému. Dobře vše promíchejte. Jakmile máte hotovo, zkontrolujte, že se mast dobře propojila a uložte ji do lednice do uzavíratelné nádoby. Tam vydrží asi týden. Dá se využít k rozmasírování bolestivého místa při zranění, otoku, bolesti kloubů, popáleninách či bolesti zubů. Aplikujte ji pravidelně třikrát denně a řádně vmasírujte do pokožky. Mast se hodí i jako univerzální krém pro hebkou a zdravou pleť.

Protizánětlivá mast

Tato mast je skvělá při použití na jakékoliv zánětlivé místo. Pomůže léčit zánět co možná nejrychleji, usnadňuje hojení a zabraňuje opětovnému propuknutí zánětlivé reakce. Na výrobu budete potřebovat:

  • 1 lžíci živočišného tuku
  • 1 lžíci rostlinného oleje
  • 1 lžíci březových pupenů
  • 50 gramů propolisu

Ve vodní lázni rozpusťte tuk a dobře jej spojte s rostlinným olejem. Jakmile je směs propojena, přidejte březové pupeny a ihned odstavte z plamene. Směs nechte postupně vychladnout. Jakmile je směs chladná, přidejte 50 gramů propolisu a opět řádně promíchejte. Skladujte v lednici v uzavřené nádobě. Aplikujte na místa, která jsou postižena zánětem. Nechte působit v silnější vrstvě a přebytky poté odstraňte kosmetickým ubrouskem.

Bylinková mast na různé neduhy

Podle toho, jaké bylinky se vám podaří nasbírat, můžete tuto mast využít k řešení celé řady zdravotních obtíží. Například na problémy s ekzémy či lupénkou se skvěle hodí mast konopná. Měsíčková mast je zase ideální pro každodenní používání. Na bolesti břicha použijte heřmánek a na bolesti kloubů se hodí mast z kopřiv.

Jak postupovat? Bylinky rozdrťte v hmoždíři a smíchejte je s rozpuštěným sádlem. Nic víc nepotřebujete. Nechte celou směs při pokojové teplotě zatuhnout a poté ji přesuňte do lednice.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]