Účinný lék na kašel připravíte ze třech ingrediencí. Úleva přichází téměř okamžitě

Trápí vás kašel nebo jiné dýchací potíže, kterých se již nějaký čas nemůžete účinně zbavit? Někdy je skutečně náročné tyto problémy přeléčit. Mají často tendenci se vracet a drží se nás velice neústupně. Co s nimi, pokud rady lékařů nefungují a vy už jste zoufalí? V léčbě si můžete pomoci také s přírodním prostředkem.

Směs, kterou vám dnes představíme, obsahuje ingredience, které pomohou uklidnit krk, plíce a také léčí kašel a bronchitidu. O čem je řeč? Přeci o medu a banánech. Ty mají velmi silné léčivé účinky a mohou je využívat také děti, protože jde o čistě přírodní a nedráždivou metodu. Tento lék pomůže na jakékoliv bolesti krku, kašel, a dokonce také zlepšuje zažívání.

Co budete potřebovat?

Na přípravu tohoto léku si nachystejte tyto ingredience:

  • 2 středně zralé banány s tečkami
  • 2 polévkové lžíce surového organického medu
  • 400 ml vroucí vody

Jak na to?

Z banánů odstraňte slupky a s pomocí vidličky dužinu v misce rozmačkejte na řídkou kaši. Pokud se vám s tím nechce ztrácet čas, bude stejně dobře fungovat i jakýkoliv mixér. Rozmělněné banány nyní vložte do hrnce a přidejte k nim 400 ml vroucí vody. Celou směs nechte vařit asi 30 minut a pravidelně míchejte, aby se nepřipalovala.

Pokud se vám zdá, že se většina vody již stihla vyvařit, můžete během procesu trochu vody přilévat, abyste stále udržovali konzistenci husté kaše. Jakmile směs vychladne, přidejte med. Je důležité, abyste med přidali až úplně naposledy, nesmí projít varem.

A máte hotovo – teď už jen vědět, jak tuto směs správně používat. Čtyřikrát denně konzumujte 100 ml tohoto léku. Jedna dávka tohoto léků dle receptury vám tedy vystačí na jeden den. První výsledky se dostaví prakticky okamžitě – budete mít menší pocit podráždění krku a ihned přichází příjemné uvolnění. Po pěti dnech byste se měli úporného kašle zbavit nadobro.

Co ještě může pomoci?

Tento prostředek samozřejmě není jediným léčivým nástrojem, který se dá využít. Existuje celá řada jiných postupů. Některé můžete používat podpůrně a vzájemně je kombinovat. Sami zjistíte, co vám nejvíce vyhovuje.

Vyzkoušejte kromě výše zmíněného receptu také sílu koření. Budete potřebovat med, do kterého vmíchejte směs koření – skořici, kurkumu, trochu černého pepře a do směsi přidejte i práškový (drcený) zázvor. Vznikne vám hutná směs, která ale podrážděnému krku udělá velmi dobře. Vezměte si ji na lžičku a polkněte. Vašemu krku se díky téhle přírodní medicíně zaručeně uleví. Med totiž pomalu stéká do krku a léčí skutečně tam, kde je potřeba, nikoliv v žaludku.

Na oblast krku můžete také aplikovat oblíbenou kafrovou mast, do které přidáte několik kapek eukalyptového oleje a dvakrát až třikrát denně ji můžete vtírat do pokožky zad a hrudníku. Balzám dokáže uvolňovat hleny a usnadňovat odkašlávání.

Fotografie: Pixabay, EddenyaŘekněte ostatním, co si myslíte