Tři variace kliků, které vám pomohou vypracovat větší biceps

Hezkou zpevněnou postavu a vypracované svaly můžete mít i díky cvičení s vlastní váhou. Jestliže nemáte čas chodit do fitness centra anebo z nějakých důvodů nechcete, cvičit můžete i doma. Začít můžete s cviky zaměřující se na váhu vlastního těla, později pak třeba přidat i závaží.

Kliky patří k cvikům, které nejsou zrovna nejoblíbenější, zato však zabírají pestrou škálu svalových skupin. Kliků existuje nespočet variací. Standardní kliky cílí na prsní svaly, ramena a triceps. Stačí však udělat drobnou změnu při tomto cviku a zapojíte i svaly na zádech, bicepsy apod. U tohoto cviku zpevňujete i nohy a střed těla. Je to zkrátka skvělý cvik na posílení. My vám dnes přinášíme 3 variace kliků, při kterých budou zabírat i vaše bicepsy.

Klik na biceps č.1

Zaujměte standardní polohu na provedení kliku. V podstatě jde o pozici, jako když chcete provádět plank. Jen dáte ruce mnohem blíž k sobě. Čím víc ruce dáte blíž k sobě, tím více budou zabírat vaše paže. Udělejte tolik kliků, kolik jen zvládnete a pamatujte na to, že je vhodné sérií cviků minimálně 3x zopakovat. Dejte si tedy 10 až 15 kliků podle vaší fyzické kondice. Začátečníci třeba jen 3 až 5 kliků.

Klik na biceps č. 2

Klik s obrácenými dlaněmi. U tohoto kliku nebudou prsty rukou směřovat od vašeho těla ven, ale naopak dovnitř. Jakoby prsty ukazovaly na vaše nohy. Nejdříve zaujměte pozici planku a poté otočte dlaně. Ruce jsou v úrovni (na šíři) ramen. Než začnete s těmito kliky je vhodné provést strečink zápěstí. Rozhodně nezačínejte bez pořádného protažení zápěstí, abyste si neublížili. Ženy a začátečníci si kliky mohou zjednodušit tím, že se opřou o kolena. Jednodušší varianta je pak otočit ruce tak, aby prsty směřovaly ven (od sebe). Opět udělejte jen tolik kliků, abyste zvládli tři až čtyři série.

Obrázek: lifewithbrooke.com, musclemeetmind.com

Klik na biceps č. 3

Tento klik je ze všech nejtěžší. Budete jej totiž provádět pouze na jedné ruce. Opět nejdříve zaujměte klasickou pozici planku. Poté roztáhněte od sebe více nohy, abyste si vytvořili lepší stabilitu. Zvedněte jednu ruku ze země a položte si ji na zadek. Snažte se udělat klik. Nebuďte z toho zoufalí, když uděláte pouze 1 klik. Odpočiňte si a pokračujte. Časem se budete zlepšovat a vaše síla poroste.

Pokud to bude pro vás hodně těžké, můžete si pomoci tak, že jednu ruku nedáte dozadu, ale opřete ji v místě, kde by byla normálně na podložce o nějaký vyšší předmět. O cihličku na jógu nebo nízkou židličku. Tlak bude silnější tedy pouze na jednu ruku.

Obrázek: pixabay.com