Tipy jak se zbavit zahlenění

obrázek:pixabay.com

V každoročním období, především v zimě díky různým virózám a na jaře kvůli alergiím, přichází čas, kdy můžete mít pocit neustálého zahlenění. Těžce se vám dýchá, mluví, máte nepříjemný pocit v nose a krku.

Hlen v těle je pro naše zdraví nezbytný, ale může být též ukazatelem špatného zdraví. Pokud máte žluté až zelené hleny, tak to je příznakem infekce v těle. Hlen je potřebný, aby zachytil nečistoty a prachy, které vdechujeme každý den. Díky tomu zabraňuje, aby se nečistoty dostaly do plic a následně způsobily další problémy. Nadbytečný hlen může být způsoben prostředím, například se málo větrá, nepijete dostatek tekutin, léky nebo kouřením.

Jedním z nejúčinnějších přírodních způsobů, jak zabránit nadbytečnému hlenu, jsou inhalace. Pokud máte ucpaný nos, napařujte dvakrát denně. Horká pára je dobrá na rozbití hlenu. Po napaření nevycházejte z bytu (min 1 hod.), buďte v teple. Stejně fungují i teplé koupele (ideálně si dejte teplou koupel a zachumlejte se do peřin, dostatečně se napijte, například bylinným čajem z lípy nebo jitrocele a běžte spát).

Další užitečný způsob je slaná voda, též pomůže odstranit nadbytečný hlen. Teplá voda se solí je účinná i při zklidnění bolavého krku. Smíchejte jednu čtvrtinu lžičky soli do skleničky s teplou vodou a kloktejte. Tento postup opakujte několikrát denně.

Pokud chcete předcházet tomuto nepříjemnému období, vyzkoušejte některou z uvedených metod místo návštěvy lékárny. Nejlepší lék je vždy správná prevence – dostatek tekutin, správné stravování a dostatečně odpočívat.