Tasemnice: parazit, o kterém se příliš nemluví a může způsobit vážné zdravotní potíže

Tasemnice je velmi obávaný parazit, který se může usídlit ve střevech každého z nás. Jak poznat, zda ji nemáte? Ideální je sledovat příznaky, které jsou s tímto parazitem spojeny. Pokud si rádi dopřáváte tatarský biftek nebo obecně syrové hovězí, o důvod více se věnovat daným stavům, které nejsou standardní.

Bolesti břicha

Bolí vás z ničeho nic a vy nevíte, čím by to mohlo být? Pokud je bolest častá, pokud je silná a mnohdy i neočekávaná, může to být právě tasemnice ve střevech, která ji způsobuje.

Problémy se stolicí

Může se nejčastěji jednat o to, že nemá pevnou konzistenci a že dochází k průjmům. Také nelze zapomínat na stavy, kdy může být ve stolici dokonce i krev, stejně jako hlen. Ani jedno rozhodně není přirozená věc.

Změna barvy stolice

Pokud vám připadá, že vaše stolice má nepřirozenou barvu, je to také známka toho, že se ve vašich střevech děje něco divného, nebo že je zde nezvaný host. Když problém přetrvává delší dobu, určitě je na místě oslovit odborníka. Ten zjistí, v čem je problém.

Příznaky chřipky

Přítomnost tasemnice může být spojena také s příznaky, které jsou podobné chřipce. Konkrétně to znamená hlavně vyšší teploty, obecné nechutenství, celková únava a větší či menší bolesti svalů, kloubů, nebo samozřejmě i hlavy. Pokud stav trvá velmi dlouho, určitě se o chřipku jednat nebude.

Únava

Tasemnice vám může brát energii a to znamená, že se cítíte unaveni. A to i když celý den doslova nic neděláte. V takovém případě určitě buďte na pozoru. I kdyby to nebyl tento parazit, únava rozhodně není běžným stavem.

Žloutnutí kůže

Je jedno, zda je to žloutenka, problémy s játry, nebo tasemnice. Celá trojice problémů sem řadí mezi ty vážné, a tak by návštěva doktora určitě neměla být odkládána. S tím souvisí i to, že vlivem tasemnice v těle může docházet k poškození jater, která se projevují právě žlutým zbarvením.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]