Sushi vás překvapí zdravou harmonií mnoha chutí

Když se řekne sushi, lidé si většinou vybaví Japonsko, rybí maso nebo tradiční jídelní hůlky. Ale pod tímto pojmem se toho skrývá mnohem více. Také si myslíte, že sushi = převážně syrové rybí maso? Omyl! Existují také varianty s masem pečeným a celou řadou dalších tradičních i netradičních ingrediencí. Nevěříte? Pokračujte ve čtení!

Odhalte souhru ingrediencí a chutí v každém sushi

Kromě rýže a rybího masa můžete v sushi rozpoznávat také jemné příznaky chutí mořských plodů – chobotnice, sépie nebo krevety, a dokonce i kaviár. Ani milovníci hub, zeleniny a ovoce nepřijdou zkrátka. Příprava tohoto pokrmu umožňuje kuchařům projevit veškerou kreativitu. K už tak zajímavým kombinacím v nedávné době přibylo spojení s avokádem, ředkví, špenátem i bambusem.

Je sushi skutečně tak zdravé, jak se o něm říká?

Na tuto otázku se nedá odpovědět jinak než – ano. Ze správné sushi restaurace bude odcházet s mixem mnoha prospěšných látek ve vašem těle. Mezi ně patří nenasycené mastné kyseliny, proteiny, minerály, bílkoviny a přírodní jód. Díky nim bude váš organismus lépe čelit stresu a dalším negativním vlivům. Jeho konzumaci tak můžete brát jako terapii, díky které se budete cítit lépe a pomůžete svému zdraví.

Prospěšnost sushi prokázána vědeckou studií.

Profesor Toshira Takezaki se ve svém výzkumu zabýval otázkou, proč právě Japonci patří mezi nejzdravější národy. Jeho zjištění bylo šokující. Ačkoliv Japonci kouří stejně jako např. Britové, počet případů rakoviny plicsushiupgrade_sushi-upgrade-praha je zde až o 2/3 nižší. Čím je to dáno? Japonci milují rybí maso, které mimo jiné obsahuje přírodníjód,vitamin D, vitamin A nebo B12. A nepochybně také fosfor, vápník a kvalitní bílkoviny. Je prokázané, že díky rybímu masu, které je základem správného sushi, se lidé mohou účinně bránit proti mnoha civilizačním chorobám.

Kvalitní sushi hledejte tam, kde to skutečně umí!

S rostoucí oblibou tohoto jídla se objevuje také čím dál více restaurací, které jej nabízejí. Ale jak poznat tu, kde dostanete sushi jako v zemi vycházejícího slunce? Pokud tedy přemýšlíte kam na sushi, Praha bude ideálním místem. Doporučit můžeme restauraci Sushi Upgrade Praha, která má v přípravě asijských delikates značné zkušenosti. Přijměte pozvání a zažijte kouzelnou atmosféru ve stylovém interiéru. Sushi a další speciality vám zde připraví a naservírují opravdoví profesionálové.

Sushi Upgrade Praha – restaurace i rozvoz

Jedna z nejlepších Sushi restaurací v Praze sídlí v Opletalově 1. Pohodlně se zde usadí až 30 hostů, ať už na oběd, nebo večeři. Samozřejmostí jsou speciální polední menu za příjemné ceny. Sushi nemusí být drahé! Vše z naší restaurace vám samozřejmě i dovezeme. Asijské dobroty si tak můžete vychutnat i doma nebo v kanceláři. Rozvoz jídel je vám k dispozici každý den 11 do 22 hodin.

K tradičnímu pokrmu patří i tradiční doplňky a pochutiny. Proto u nás dostanete jídelní hůlky, wasabi, zázvor nebo sójovou omáčku ke každé objednávce. Sami se přesvědčíte, že restaurace Sushi Upgrade si zákazníků váží. Důkazem jsou výhody a odměny pro stálé příznivce!

Příprava domácího sushi – výzva pro kuchaře samuraje!

Kdo má chuť na velký kuchyňský experiment, může se o to pokusit i doma. Budete na to potřebovat nejen kvalitní suroviny, ale i velkou dávku trpělivosti a kapku šikovnosti. Vaší kreativitě se sice meze nekladou. Pravdou ale je, že sushiupgrade_sushiklíčem k úspěchu je zejména kombinace chutí hlavních komponentů, tedy ryb a rýže. Wasabi, sójová omáčka a další pochutiny slouží spíše k doplnění a zvýraznění.

Usnadněte si přípravu pomocí speciálních pomůcek

Brzy sami poznáte, že příprava sushi se v mnohém podobá sportu, tanci nebo bojovému umění – tréning a zkušenosti znamenají velmi mnoho. Avšak práci si můžete usnadnit díky speciální rolovací podložce nebo pomocí sushi nože. V každém případě Vám sushi přinese mnoho nových a zábavných zážitků. Bez ohledu na to, zda si je připravíte doma, nebo se pro ně zastavíte v restauraci Sushi Upgrade Praha.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]