Tato v Česku velmi oblíbená potravina málem stála muže život. Nebezpečného parazita odhalil na poslední chvíli

Fotografie: Depositphotos

Poté, co si tento muž jako vždy dopřál svůj oblíbený pokrm, začal pociťovat nepříjemné stavy. Během vyšetření mu bylo řečeno, že má v sobě parazita.

Některé potraviny mohou v současné době obsahovat řadu nebezpečných parazitů. Ty dokáží zabít jen vysoké teploty a správná tepelná úprava. Mnoho moderních pokrmů se však často podává se syrovým masem, což představuje velkou hrozbu pro návštěvníky restaurací. Jedním z mnoha příkladů je právě sushi, které se podle serveru DailyMail stalo téměř osudným tomuto muži. Poté, co si ho jako vždy dopřál, začal pociťovat velmi nepříjemné stavy.

Nebezpečí oblíbeného sushi a děsivý příběh mladého muže

Sushi patří mezi nejoblíbenější pokrmy současnosti. Nejenže se podává na mnoho způsobů, ale díky speciální přípravě a jedinečným chutím okouzlí naprosto každého – samozřejmě existují výjimky, tedy lidé, kteří jej nemohou vystát. Právě ti se také nevědomky vyhýbají možnému riziku nakažení nebezpečných parazitů. Jak pravděpodobně sami víte, většina druhů sushi obsahuje syrové rybí maso (zejména lososa nebo tuňáka).

To znamená, že neprochází žádným tepelným zpracováním, které by jinak zabilo veškeré bakterie přítomné v jeho tkáních. Bohužel si však mnoho lidí tuto skutečnost neuvědomuje a pokaždé, kdy si oblíbené sushi dopřejí, vystavují své zdraví velkým rizikům. Podobně tomu bylo také u jednoho muže, který po konzumaci japonské lahůdky začal pociťovat nepříjemné stavy. Trápily ho bolesti břicha a neustálé svědění kůže, přičemž měl pocit, jako by se nikdy nedokázal plně najíst.

Žena přišla o zrak v jednom oku kvůli parazitovi. Osudnou se jí stala návštěva tohoto oblíbeného místa

Netrvalo to dlouho a muž se podle serveru WebNiusy rozhodl navštívit lékaře. Jakmile podstoupil rentgen, všichni oněměli. V jeho těle se totiž nacházelo několik tasemnic, které se tam dostaly právě prostřednictvím syrových ryb v sushi. Díky včasnému zákroku byl však později vyléčen a vyvázl z problémů bez větší újmy. Jeho případ je však varováním pro všechny ostatní, aby si dávali pozor před tím, co jí. Možnosti nakažení parazity se bohužel nelze vyhnout ani návštěvou nejdražší restaurace.

Fotografie: Depositphotos

 

Nebezpečí může představovat každý druh syrového masa

Je důležité poznamenat, že byste měli být na pozoru před každým druhem masa. Například oblíbený tatarák často obsahuje řadu parazitů, pokud není vyráběn z kvalitních potravin. Ještě větší riziko představují kuřecí prsa a jiné části tohoto zvířete z obchodů. Ty mohou obsahovat choroboplodné zárodky po celém povrchu, a jakmile s nimi začnete špatně manipulovat, roznesou se do všech koutů vaší kuchyně. Na webu ZdravéStravování jsme také již dříve psali o tom, jak nejlépe rozmrazit kuřecí maso.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]